Elon Musk, Mars’ta insan kolonisi kurmaya kararlı

[wpcc-iframe src=”https://open.spotify.com/embed-podcast/episode/0CiV5d3dgYhLp3dPwRdm0K” width=”100%” frameborder=”no” height=”152″ scrolling=”no” allowtransparency=”true” allow=”encrypted-media”]

Elon Musk, 2018 yılında servetini nasıl değerlendireceği üzerine yaptığı açıklamayı yineledi. Twitter hesabından açıklama yapan Musk, servetini kullanarak Mars’ta kendi kendine yeten bir şehir inşa etme isteğini tekrar duyurdu.

Intependent’ta yer alan habere göre, Musk’ın serveti halihazırda 185 milyar doları aştı. Şu anda dünyanın en zengin insanı sıfatına sahip olan Elon Musk, hayatını Kızıl Gezegen’de sonlandırmak istediğini ve burada bir insan kolonisi kurma planının olduğunu söyledi.

Mars’ta bir şehir kurma fikriyle aslında neyi amaçladığına açıklık getiren Musk, Dünya’nın sonunun gelmesi durumunda tüm türlerin devam edebilmesi için Mars’ın alternatif olmasını hedeflediğini söyledi. 

Elon Musk’ın sahibi olduğu SpaceX şirketi, insanların Mars’a gönderilmesi konusunda ciddi bir ilerleme kaydetti. Bunun için yapılan çalışmaların 2024 yılında sonuç vermesi bekleniyor. 

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.