Elon Musk "Signal"in ve bazı şirketlerin hisselerini uçurdu

Elon Musk Twitter’da attığı bir “Signal kullanın” tweet’i ile pek bilinmeyen bir sosyal medya platformu olan Signal yükselişe geçti.

Elin Musk geçen günlerde WhatsApp’ın kullanım koşullarını değiştirmesine tepki göstermişti. Bunun üzerine Twitter’da “Signal kullanın.” tavsiyesinde bulunarak Signal’in bir anda zirveye oturmasını sağladı.

İsim benzerliği diğer şirketlerin de yüzünü güldürdü

Twitter’daki Signal tavsiyesi sonrası uygulamaya yoğun bir talep geldi ve yatırımcısına gün doğdu. Fakat binlerce yatırımcı da yanlışlıkla Signal Advance isimli şirkete yatırım yapınca 0.60 dolardan işlem gören şirket 2 gün içinde 3. 60’ın üzerini görünce yüzde 100’ün üzerinde değer kazandı.

Signal kullanıcıların artışından doğan sorunları Twitter’dan duyurmuştu. Binlerce kişinin kullanmaya başladığı bu uygulama Signal Vakfı ve Signal Messenger LLC tarafından geliştirildi.

Özgür ve açık kaynaklı bir mesaj uygulaması olan Signal ile sesli ve görüntülü aramalar gerçekleştirilebiliyor; gruplar oluşturulabiliyor; dosya, sesli mesaj, görsel ve videolar karşı tarafa atılabiliyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.