Epic Games’in büyük düşüşü

Apple ve Epic Games arasında, uygulama mağazalarında Apple tarafından alınan komisyon ücreti sebebiyle ciddi gerginlik yaşanmıştı. Epic Games’in satın alma yönteminde yaptığı değişiklikle, ödemeleri doğrudan almanın yöntemini bulmuştu. Bu hamle karşısında Apple’ın tepkisi sert oldu ve Fortnite’ı uygulama mağazasından kaldırdı. 

İki şirket davalık olmuş ve dava sonucunda Apple lehine karar alınmıştı. Epic Games, mahkemenin lehine sonuçlanmaması halinde büyük bir darbe alacağını belirtmişti ve “telafisi mümkün olmayan” bir duruma düşeceğini bildirmişti. Nitekim öyle de oldu ve MacRumors’un haberine göre, Epic Games’in kullanıcı sayısında yüzde 60’ın üzerinde bir düşüş yaşandı. 

Epic Games, iOS’a geri dönmek istiyor

Epic Games şirketinden konuya dair yapılan açıklamada, “Fortnite’ın App Store’dan kaldırılmasından bu yana iOS’taki günlük aktif kullanıcılar yüzde 60’ın üzerinde azaldı. Kaldırma işlemi zaten iyi niyet kaybına ve Epic’in itibarında telafisi mümkün olmayan zararlara neden oldu. Tüm platformlarda kullanıcılar için bir buluşma yeri olan Fortnite’ın yaşadığı kayıp, Epic’in müştelerilerinin kaçmasına neden olacaktır. Epic bu kullanıcıların bir daha asla görmeyebilir.” ifadelerine yer verildi.

Ön ihtiyati tedbir başvurusu 4 Eylül günü, ABD Kaliforniye Kuzey Bölgesi Bölge Mahkemesi’ne yapıldı. 28 Eylül’de gerçekleşecek davada Epic Games, Fortnite’ın tekrar App Store’a yüklenmesini ve ihtiyati tedbir kararı alınmasını talep edecek. 

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.