Erşat Salihi: PKK, gençlerimizi hedef almaya başladı

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Askeri Bölge Sorumlusu Alattin Salihi’nin şehit edilmesinin 3’üncü yılı hasebiyle düzenlenen törende konuşan Erşat Salihi önemli açıklamalarda bulundu. Salihi, PKK terör örgütünün uyuşturucu aracılığıyla gençleri hedef aldığını söyledi. 

Kerkük.net tarafından yapılan habere göre Alattin Salihi’yi anmak için yapılan törenin organizasyonunu, Kerkük Kışlası Şehit ve Siyasi Tutuklular Derneği üstlendi. ITC Kerkük İl Başkanlığı ve Türkmen Sivil Toplum Örgütleri’nin yanı sıra vatandaşlar da törende hazır bulundu. Törende konuşma yapan Erşat Salihi, PKK terör örgütünün ITC kadrosunu daima hedef aldığını da vurguladı.

Salihi yaptığı konuşmada, “Alattin Salihi’yi öldüren ellerin kim olduğu ortaya çıkmıştır. Önde gelen kadrolarımızı hedef almayı amaç edinen PKK, bu sefer de gençlerimizi uyuşturucu ile zehirlemektedirler. Kerkük’te artan uyuşturucu ticareti; Erbil, Süleymaniye, Raniye ve Kalar bölgeleri üzerinden yapılmaktadır.” ifadelerini kullandı.

Terör örgütleriyle mücadelenin altını çizen Erşat Salihi, “Uluslararası çapta tanınmış bir terör örgütüne karşı mücadele, başta Irak’ın sorumluluğudur. Irak hükümeti, uyuşturucu ticareti gerçekleştiren PKK’ya karşı ciddi bir mücadele gerçekleştirmelidir.” cümleleriyle konuuşmasını sonlandırdı. 

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.