Facebook’ta aynı hesapla beş profil oluşturulabilecek

Sosyal medya devi Facebook veya yeni ismiyle Meta, platformda yeni bir özelliği test ediyor.

Facebook’un test aşamasında olan bu özellik, kullanıcıların tek bir hesap üzerinden beşe kadar profil oluşturmalarına izin verecek.

Platform, yalnızca ana profilde kullanıcının gerçek adının ve soyadının olmasını isteyecek bağlı diğer profillerde kullanıcılar, istedikleri takma adları kullanabilecek.

Bu test kullanıcıların bağlantı kurmak istedikleri belirli gruplara, arkadaşlarına özel ilgi alanlarına ve iş arkadaşlarına gibi farklı profiller ayırmalarına olanak sağlıyor.

Kullanıcıların oluşturdukları profillerin, birbiriyle tutarlı olması gerekecek. Açılan profillerden birinin Facebook’un platform kurallarını ihlal etmesi durumunda, ana hesap da uygulanan yaptırımdan etkilenecek.

Ayrıca sayfa oluşturma ve yönetme gibi daha spesifik özellikler, sadece ana hesap üzerinden kullanılabilecek.

TechCrunch’dan aktarılan habere göre Facebook sözcüsü Leonard Lam “İnsanların deneyimlerini ilgi alanlarına ve ilişkilerin göre uyarlamalarına yardımcı olmak için, insanların tek bir Facebook hesabına bağlı birden fazla profile sahip olmasının bir yolunu test ediyoruz” dedi. “Facebook’u kullanan herkes kurallarımıza uymaya devam etmelidir.” sözlerini de ekledi.

Facebook, test ettiği bir hesapla beş profile kadar oluşturabilme özelliğini ne kadar süreyle deneyeceğini açıklamadı. Bu özelliğin gelecekte geniş kullanıma sunulup sunulmayacağı ise bilinmiyor ancak test süresince gelen geri dönüşlere göre belirleneceği aktarıldı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.