Facebook’un kripto parası Almanya’yı endişelendirdi

[wpcc-iframe src=”https://open.spotify.com/embed-podcast/episode/2NOdqYq65m2hY8zrZXHonW” width=”100%” frameborder=”no” height=”152″ scrolling=”no” allowtransparency=”true” allow=”encrypted-media”]

Almanya Maliye Bakanı Olaf Scholz, Pazartesi günü Facebook’un kripto para birimine dair açıklamalarda bulundu. Kripto para birimlerinin tartışıldığı G7 konferansında konuşan Scholz, Facebook’un yeniden adlandırılan para birimi için “Koyun kılığına bürünmüş bir kurt, hala kurttur.” ifadesini kullandı.

Para tekelinin kaybedilmesi ihtimali tedirginliğe sebep oldu

Channel News Asia tarafından yapılan habere göre, maliye bakanlarının katıldığı video konferans etkinliğinde konuşan Scholz, “Para tekelinin devletlerin elinde kalmasını sağlamak için her şeyi yapmalıyız.” dedi. Konuyla ilgili risklerin tam olarak ele alınmadığını belirten Alman Bakan, Almanya ve Avrupa’nın kripto paranın pazara girişini kabul edemeyeceklerini ve etmeyeceklerini düşündüğünü dile getirdi.

“Yeniden adlandırma yüzelsey bir değişim”

Facebook’un kripto para birimi Libra’nın ismi “Diem” olarak değiştirildi. Olaf Scholz bunun yüzeysel bir değişim olduğunu söyledi. Scholz, düzenleyicilerin, Facebook para biriminin Almanya ve Avrupa’da piyasaya sürülmesine izin verme konusunda endişelerini gidermek için Facebook’un kripto para biriminin adını değiştirmekten daha fazlasına ihtiyaçlarının olacağını söyledi. 

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.