FBI, Trump destekçilerine karşı tetikte

[wpcc-iframe src=”https://open.spotify.com/embed-podcast/episode/1itqMqenLytRm1flz6cXlc” width=”100%” frameborder=”no” height=”152″ scrolling=”no” allowtransparency=”true” allow=”encrypted-media”]

3 Kasım ABD başkanlık seçimlerinin ardından Başkan Donald Trump destekçilerinin seçimin doğruluğunu kabul etmedikleri çeşitli söylemlerle belirtilmişti. Sosyal medya mecralarında bir araya gelerek örgütlenen destekçilere yönelik tedirginlik her geçen gün artıyor. Söz konusu tedirginliği yaşayanlar arasında yer alan FBI’ın, yerel sağcı aşırılıklara karşı tetikte olduğu öğrenildi.

Newsweek’in haberine göre, başkanlık seçimlerinin doğru sonuç vermediği iddialarına bağlılık sürüyor. Bunun yanı sıra ABD Başkanı Donald Trump’ın ocak ayında Beyaz Saray’dan çıkacağı düşüncesinin, destekçiler arasında gerginliği artırdığı belirtildi.

Trumpçılar iletişim için bütün kanalları kullanıyor

Trump destekçileri, Twitter ve Facebook üzerinden iletişime geçmeye ve örgütlenmeye teşebbüs etse de sosyal medya şirketleri, politikalarına uygun olmadığı gerekçesiyle bu kişilerin platformdaki faaliyetlerini engellemişti. Ortaya serilen iddialara yoğun bir şekilde bağlı olan Trumpçılar, “Parler” isimli farklı bir sosyal ağ platformunda görüş alışverişine devam ediyor. Kendilerini “Trump destekçileri” olarak isimlendiren kişiler, çeşitli komplo teorileri veya kitlesel şiddete teşvik niteliğinde paylaşımlarda bulunuyor. 

Trump terör eylemlerini teşvik ediyor iddiası

Bütün bu şiddet yöneliminin seçimden önce de var olduğu ve Trump’ın yenilgisiyle arttığı iddia edildi. Çok sayıda terör eyleminin, Trump’ı destekleyenler tarafından gerçekleştirildiği ve Trump’ın görev süresi boyunca terör eylemlerini kışkırttığı da öne sürülen iddialar arasında bulunuyor. 

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.