Fetih Hareketi: Filistin’in roketleri, İsrail’i sarstı

[wpcc-iframe src=”https://open.spotify.com/embed/episode/073kA5sj4LITyVxQesHA77″ width=”100%” frameborder=”no” height=”152″ scrolling=”no” allowtransparency=”true” allow=”encrypted-media”]

Filistinli direniş gruplarının işgalci İsrail karşısında ortaya koyduğu başarısı gündemde kalmaya devam ediyor.

Filistin televizyonuna konuşan Rucub, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında direniş gruplarının gösterdiği başarıdan övgüyle söz etti.

Gazze’den atılan roketlerin İsrail’i ve güvenlik anlayışını sarstığını söyleyen Rucub, İsrail vatandaşının Arapların yaşadığı şehirlerde ortak yaşam diye bir şey kalmadığını, İsrail’in ırkçı ve faşist bir yönetime sahip olduğunu söylediklerini ifade etti.

Rucub, mevcut durumda önceliğin “ulusal birlik hükümeti düşüncesi” olduğunu vurgulayarak, Filistin’in bölünmüşlüğünü sona erdirmenin ve millî bir ortaklık kurmanın yolunun ulusal diyalogdan geçtiğini aktardı.

Fetih yetkilisi, Hareket olarak Hamas’la ya da kapsayıcı olarak tüm Filistinli gruplarla ikinci bir diyalog sürecine hazır olduklarını belirtti.

İsrail Kamu Yayın Kuruluşu (KAN), Hamas’ın başını çektiği Gazze’deki direniş grupları tarafından 11 gün boyunca İsrail topraklarına yaklaşık 4 bin roket atıldığını duyurmuştu.

İsrail’in Gazze saldırıları

İsrail’in abluka altındaki Gazze Şeridi’ne 10 Mayıs’ta başlattığı saldırılar, Hamas ile varılan ateşkes doğrultusunda 21 Mayıs’ta yerel saatle 02.00’de sona ermişti.

İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda 66’sı çocuk, 39’u kadın 248 Filistinli hayatını kaybetmiş, 120 binden fazla kişi evlerinden olmuştu.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.