FNSS ve Otokar’ın TTZA’ları Malezya’da yarışacak

Türk kara savunma sistemleri Uzak Doğu’da kendini göstermeye devam ediyor.

Türkiye’nin kara savunma araçları üretici firmalarından FNSS ve Otokar’ın güvenlik güçlerine muharebe alanlarında stratejik özellikler sunan zırhlı araçları Malezya’da ihale öncesi teste tabi tutulacak.

İhale öncesi test edilecek ürünler arasında FNSS’nin Pars III 6×6 ve FNSS Pars 4×4 TTZA’ları ile Otokar’ın Arma 6×6 ve Cobra 4×4 TTZA’ları bulunuyor.

Pars III 6×6 ve Pars 4×4 TTZA’lar ile Arma 6×6 ve Cobra 4×4 TTZA’larının ne zaman test edileceği bilinmiyor.

Pars III 6×6 TTZA

Düşük ve yüksek yoğunluklu muharebe alanlarında kullanılmak üzere tasarlanan Pars III 6×6 TTZA, benzersiz özellikleri ile kullanıcısına stratejik avantajlar sunan, günümüzün en gelişmiş teknolojilerini barındıran, taktik tekerlekli zırhlı muharebe aracıdır.

Resim

Hareket kabiliyeti

Azami Yol Hızı

100 km/s

Kontrollü Hız

3 km/s

Azami Yol Menzili

800+ km

Yaklaşma Açısı

50°

Uzaklaşma Açısı

40°

Azami Meyil Tırmanma

%60

Azami Yan Meyil

%30

Dik Engel Aşma

0.70 m

Hendek Aşma

1.75 m

Dönüş Yarıçapı

Yüzme

Opsiyonel

PARS 4X4

İleri gözetleme, anti-tank ve komuta kontrol gibi özel maksatlı görevleri yerine getirmek üzere tasarlanan PARS 4X4, tüm operasyonel gereksinimlere cevap verecek şekilde kurgulanmıştır.

25 Bg/ton gücüne, düşük bir siluete ve amfibi özelliğe sahip olan PARS 4X4; 4 kişilik mürettebatı ile hiçbir ön hazırlık gerektirmeden derin ve akıntılı suda operasyon yapabilir. Aracın sudaki artırılmış manevra kabiliyeti ise, arkasında konumlandırılan iki adet uskur ile sağlanmaktadır.
 

Hareket kabiliyeti

Azami Yol Hızı

110 km/s

Suda Yüzme Hızı

6.5 km/s

Azami Yol Menzili

700+ km

Azami Meyil Tırmanma

%70

Azami Yan Meyil

%40

Dik Engel Aşma

40 cm

Hendek Aşma

80 cm

Dönüş Yarıçapı

7.5 m

ARMA 6X6
Zorlu arazi koşullarında etkinliğini artıran yüksek hareket kabiliyeti ve uzun mesafe yol koşullarındaki sürati ile her türlü iklim şartında görev yapmaya hazır olan ARMA 6X6 Türk ordusunu gücüne güç katacak modüler bir platform.
Yüksek seviyede balistik ve mayın koruma sağlayan zırhlı monokok gövde yapısı ile ARMA, modern muharebe sahasında ve barış gücü operasyonlarında orduların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayan özel bir tasarıma sahiptir.


 
COBRA 4X4

Yüksek güç/ağırlık oranına sahip COBRA, bağımsız süspansiyon sistemi, sürekli dört çeker çekişi, otomatik şanzımanı, otomatik kilitlemeli ön ve arka diferansiyelleri ile tüm dünyada kendi sınıfında en üstün hareket kabiliyeti sunan araçlar arasındadır. COBRA’nın tasarımında mayınlara ve araç yanında patlayan parça tesirli patlayıcılara karşı koruma ön plandadır.

Genel Bakış

Özel olarak mayın etkisini sönümleyecek şekilde tasarlanmış araç koltukları mürettebatın can güvenliğini sağlar. Korumayı artırmak için çelik zırhlı tabana ilave olarak personel bölümü tabanında mayın etkilerini sönümleyen kompozit malzemeden ikinci bir balistik taban yer alır. Test alanlarında ve gerçek çatışma koşullarında defalarca sınanan COBRA mürettebat için mayına karşı etkin koruma sağlar.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.