FNSS’den Malezya ve Umman’a yeni sistemler

[wpcc-iframe allow=”encrypted-media” allowtransparency=”true” frameborder=”no” height=”152″ scrolling=”no” src=”https://open.spotify.com/embed-podcast/episode/6RgQAT8gZGspgirNq6Rsy9″ width=”100%”]

Umman ve Malezya ordularının ihtiyaçları doğrultusunda, FNSS Savunma tarafından geliştirilen taktik tekerlekli; AV-8 8×8 ZHA ile PARS III 8×8 ZHA sistemlerine, 120mm’lik farklı havan silahları başarıyla entegre edilerek kullanıcılarına teslim edildi.

FNSS Savunma tarafından yapılan açıklamada, “Havan araçlarının en güncel konfigürasyonları, yakın zaman içerisinde Malezya ve Umman orduları için FNSS tarafından geliştirilen taktik tekerlekli; AV-8 8×8 ZHA ile PARS III 8×8 ZHA’dır. FNSS, terzi işi yaklaşımlarla geliştirdiği her iki araca, 120mm’lik farklı havan silahlarını başarıyla entegre ederek, kullanıcılarına teslim etmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

[wpcc-iframe allowfullscreen=”” height=”380″ scrolling=”no” src=”https://savunmatr-com.cdn.vidyome.com/embed/BpTh8JiRse3.html” webkitallowfullscreen=”” width=”100%”]

Aracın özelliklerine de değinilmek suretiyle, “120mm havan sistemi için oldukça dengeli bir platform sağlayan PARS III 8×8 Zırhlı Havan Aracı (ZHA), bu özelliği ile havan atışının hassasiyetini ve yüksek atış hızını garanti altına almaktadır.” denildi.

İç hacminin genişliği avantajları beraberinde getiriyor

FNSS açıklamasında, “Ayrıca geniş iç hacmi sayesinde araç içerisinde hatırı sayılır oranda atışa hazır mühimmatın depolanması için de yeterli alan mevcuttur. Bu doğrultuda tahmin edilebileceği üzere, 4×4 veya 6×6 bir platformdan daha fazla sayıda havan mühimmatı taşınabilmektedir.” ifadeleriyle geniş iç hacminin getirileri de belirtildi.

Testler sonucunda zorlu hava koşullarına uyumluluk onaylandı 

FNSS Savunma tarafından yapılan açıklamada aracın çevre koşullarına uyumuna da yer verildi ve “PARS III ve AV-8 8×8 ZHA’lar, en zorlu hava koşullarına sahip coğrafyalarda, değişik test ve değerlendirme süreçlerinden geçmiştir. Söz konusu test ve değerlendirmeler, gevşek arazi ve yüksek ortam sıcaklığındaki çöl şartları ile Güney Doğu Asya’da yağışlı, yüksek rutubetli, çamurlu arazi ortamında icra edilmiştir. Üstün zırh ve mayın korumasına sahip 20-30 ton ağırlığındaki zırhı araçlar, en zorlu arazi ve iklim koşularında görevlerini başarıyla icra ederek, kısa sürede kullanıcı ülkelerin güven ve takdirini kazanmıştır. Araç, ihtiyacı olan ateşe hazır mühimmat sayısı ve tüm ekipman ve teçhizatları ile birlikte, 4 kişilik personeli taşıyabilmesi bakımından kendine yeterlidir.” ifadeleri kullanıldı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.