Fransa ordusunda casusluk şoku

Fransa Savunma Bakanı Florence Parly Pazar günü yaptığı açıklamada, kıdemli bir subayın şüpheli bir güvenlik ihlali nedeniyle soruşturma altına alındığını söyledi. Fransız medyasına göre; subayın hassas belgeleri bir ‘‘yabancı güce’’, muhtemelen Rusya’ya ilettiği düşünülüyor. Europe 1 radyosu, İtalya merkezli ve NATO’da görevli bir Fransız yarbayın hassas belgeleri Rus gizli servislerine ilettiğinden şüphelenildiğini bildirdi.

Fransa Silahlı Kuvvetler Bakanı Florance Parly, bakanlığının savcıları davayla ilgili bilgilendirdiğini söyledi. Bakan, yarbayın ne yaptığından şüphelenildiği konusunda ayrıntı vermedi.

Florence Parly, Europe 1, CNews ve Les Echos gazetesine yaptığı açıklamada, ‘‘Doğrulayabileceğim tek şey, kıdemli bir subayın bir güvenlik ihlali nedeniyle yasal işlemlere tabi tutulduğudur. Gerekli tüm güvenlik önlemlerini aldık” ifadelerini kullandı.

Fransız Subayın, “Ulusun temel çıkarlarına zarar veren bilgileri yabancı bir güce teslim etmek amacıyla toplamak ve ulusal savunmanın gizliliğinden ödün vermek” suçundan yargılandığı açıklandı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.