Google çalışanları sendikalaşma yoluna gitti

[wpcc-iframe src=”https://open.spotify.com/embed-podcast/episode/1a2jaGfYZnJZEhrayqKveE” width=”100%” frameborder=”no” height=”152″ scrolling=”no” allowtransparency=”true” allow=”encrypted-media”]

Teknoloji devi Google ve çatı şirketi Alphabet’in 200’den fazla çalışanı Amerika’nın en büyük medya sendikası Communications Workers of America’nın katkısıyla, Alphabet Workers Unıon adı altında birleşerek sendikalaşma yoluna gidiyor.

Sendika, Google ve çatı şirketinin tüm çalışanlarına açık olup çalışanların ücret eşitsizliği, sosyal hakları ve tartışmalı hükümet sözleşmeleri gibi konularda üyelerinin haklarını temsil edecek.

Sendikanın ilk etapta 200 üzerinde üyeyle başlattığı bu girişim, Google’ın çalışanlarının sadece çok ufak bir kısmını bünyesinde bulunduruyor. Alphapet’in uzaktan ve süreli çalışanlarının dışından yüzbinlerce çalışanı bulunuyor.

Teknoloji şirketi internet serüvenine arama motoru olarak başlayıp bugüne kadar çeşitli alanlardan 200’ün üzerinde firmayı kendi bünyesinde birleştirdi. Ayrıca Google, dijital dünyada videodan reklam hizmetlerine kadar 10’larca farklı alanda hizmet veriyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.