Google Stadia projesinde istediği başarıyı yakalayamadı

ABD merkezli Alphabet’in bünyesinde bulanan Google, video oyun alanında lider olmak için adım attığı Stadia oyun platformu ile istediği sonucu elde edemedi.

Business Insider’da yer alan habere göre,1 Şubat’ta Stadia oyun geliştirme platformunda çalışan 150 kişiden fazla oyun yapımcısı işten çıkartıldı. Google’ın Stadia platformuna yaptığı bu hamleden sonra, Google ve Stadia platformunun çalışanlarından çeşitli eleştiriler geldi.

Google’ın mevcut ve eski çalışanlarının yaptığı açıklamalarda, Google’ın kısa ömürlü oyun geliştirme stüdyolarında neyin yanlış gittiğinin herkes tarafından bilindiği ifade edildi.

Stadia platformu çalışanı yaptığı açıklamada, “Stadio platformunun yöneticilerinin neye bulaştıklarını ve ne kadar bu alan ile ilgili olduklarını sorguluyorum.” dedi.

Google, Stadia oyun platformunu geliştirmek için iki yıl boyunca yatırımlarına devam etmişti. Büyük hedefli teknoloji şirketlerinin oyun yapımı 3 ile 5 yıl arasında sürerken Google, yaptığı yatırımlarla diğer şirketlere göre daha iddialı bir şekilde bu projeye başlamıştı.

Google’ın girişim yaptığı oyun alanında istediği ivmeyi yakalayamaması ve Kovid-19 etkisiyle birlikte kurulan ekibin istenilen seviyeye gelememesiyle birlikte bu olayların satış rakamlarına da yansıması sonucunda Google, video oyun alanında istediği başarıyı ulaşamadı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.