Google yanlışlıkla Gmail özelliğini sildi

Google, geçtiğimiz günlerde e-posta hizmeti olan Gmail’e ait gelen kutusu yönetim özelliğini yanlışlıkla sildi ve kullanıcılar büyük tepki gösterdi. Kaldırılan “Bu aramayla eşleşen tüm konuşmaları seç” özelliği, belirlediğiniz e-postaları seçip, arşivlemeye, kategori eklemeye, silmeye veya okundu olarak işaretlemeye yarıyordu. Gelen kutusu dolan kullanıcıların gelen kutularını düzenlemek için sıklıkla kullandıkları özelliğin silinmesi, kullanıcıları zor durumda bıraktı.

Kısa süre sonra Google’ın yaptığı açıklamaların ardından, özelliğin yanlışlıkla kaldırıldığı anlaşıldı. Sorundan etkilenen kullanıcılardan özür dileyen Google, sorunun incelemeye alındığını ve işlevi en kısa sürede tekrar geri yükleyeceğini belirtti.

Google’dan yapılan açıklamada Gmail arama çubuğunun sağ tarafındaki ok tuşuna tıklayarak arama menüsünü açılabileceği açılan filtre menüsünden bir eylemi (Okundu olarak işaretle vs. gibi) seçtikten sonra “Filtreyi eşleşen konuşmalara da uygula” seçeneğini seçip, bu yöntemle ilgili tüm mesajların dilendiği gibi işlemi gerçekleştirebilecekleri iletildi. İşlem gerçekleştirildikten sonra seçilen filtre silinmesi gerektiğini vurgulayan Google, aksi halde seçilen filtre daha sonra gelecek mesajlar için de aynı şekilde uygulanacağinı kullanıcılarıyla paylaştı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.