Google’da depolanan içerikler silinecek

[wpcc-iframe src=”https://open.spotify.com/embed-podcast/episode/1R4TF6DYQ06LT3q8Vlwm3I” width=”100%” frameborder=”no” height=”152″ scrolling=”no” allowtransparency=”true” allow=”encrypted-media”]

Google Gmail, Drive ve Fotoğraflar’daki içeriklerin yakın zamanda silinebileceğini açıkladı.

Bu uyarılar daha çok, iki yıldan fazla kullanılmayan ve iki yıl boyunca depolama sınırını aşan hesaplarda geçerli olacak. Google yayınladığı e-postada:

“Gmail, Google Drive (Google Dokümanlar, E-Tablolar, Slaytlar, Çizimler, Formlar ve Jamboard dosyaları dahil) ve Google Fotoğraflar’ı kullanan hesaplar için yeni depolama politikalarımızı duyuruyoruz. Gmail, Drive veya Fotoğraflar’da 2 yıl (24 ay) boyunca işlem yapmazsanız, içinde etkin olmadığınız ürünlerdeki içeriği silebiliriz. 2 yıllık depolama sınırınızı aşarsanız, içeriğinizi Gmail, Drive ve Fotoğraflar üzerinden de kaldırabiliriz. Lütfen aktif bir Google hesabına sahip olduğunuzdan emin olun.” açıklamasında bulundu.

Google 2 yıldan fazla kullanılmayan hesaplar ve 2 yıllık depolama sınırını aşanlar için sahip oldukları içerikleri korumaları adına yine de bilgilendirmede bulunacak.  Ayrıca silinen içerikler 2023 yılının Haziran ayına kadar kaldırılmayacak.

Google One abonesi olanlar depolama limitini aşmadığı sürece Google’ın yeni politikasından etkilenmeyecekler.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.