Gürcistan Başbakanı’ndan Azerbaycan-Ermenistan için arabuluculuk açıklaması

Gürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili, verdiği röportajda Bakü ile Erivan arasında iyi komşuluk ilişkilerinin kurulmasına katkıda bulunma arzusundan bahsetti.

Ekho Kavkaza’nın haberine göre Garibaşvili, “30 yıldır ilk kez, benim arabuluculuğumla ve Amerikalı ortaklar ve dostların katılımıyla; Azerbaycan ve Ermenistan arasında arabuluculuk için başarılı bir emsal oluşturuldu. Ardından bu başarılı işbirliği ve arabuluculuk örneği gerçekleşti. Bu gerçek, ABD hükümeti ve Avrupa Birliği tarafından geniş çapta kabul gördü ve onaylandı. Her taraftan onay aldık, süreci sona erdirme arzumuzu belirleyen şey buydu.” ifadelerini kullandı. 

Gürcistan Başbakanı, bugün İlham Aliyev ile görüşmesini de kapsayan ziyaret için Azerbaycan’a vardı. Garibaşvili, bahsi geçen açıklamaları Azerbaycan ziyaretinin arifesinde yaptı. Açıklamasında “güven” meselesine vurgu yapan Garibaşvili, “Aramızda güven var ve bu en önemli şey. Ülkeler ve liderler arasında güven olduğu zaman tüm meseleler buna göre çözülecektir.” ifadelerini kullandı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.