Haluk Bayraktar’dan Ukrayna ile iş birliği mesajı

Ukrayna ile Türkiye arasında savunma alanında iş birliği devam ediyor. Özellikle insansız hava aracı teknolojisi konusunda Türkiye’nin ürünlerinden ve saha tecrübesinden faydalanan Ukrayna, bu alandaki iş birliğinin genişletilmesi için BAYKAR ile iyi ilişkilerini geliştiriyor.

BAYKAR Makine Genel Müdürü Haluk Bayraktar da Ukrayna ile Türkiye arasında insansız hava araçlarının üretimi konusunda yapılan iş birliğinin stratejik önemi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Ukrayna merkezli Dom televizyon kanalında konuk olan Haluk Bayraktar, şirketinin tüm ürünlerinde Ukrayna’da üretilen motorları kullanmayı planladığını anlattı.

Kırım Haber Ajansı’nın haberine göre Haluk Bayraktar, “Ukrayna’daki havacılık endüstrisinin teknolojileri en üst düzeyde bulunuyorlar, dünya standartlarında. Bu iş birliğinde birbirimize verebileceğimiz çok şey var. Türk ve Ukraynalı bilim adamlarının çabaları sayesinde, kaliteli insansız hava araçları üretimi konusunda, yeni ufuklara doğru ilerleyeceğimizden eminiz.” dedi.

“Ukrayna ile yapılan iş birliğini genişleteceğiz”

Şirketinin İHA üretimini geliştireceğini, dolayısıyla Ukrayna ile yapılan iş birliğinin genişletileceğini belirten Bayraktar, “Planlarımız arasında modernize ekipman, daha modern uçak üretimi de var. Ve yakın gelecekte üretilecek tüm ekipmanlarımıza Ukrayna’da üretilen motorları takmayı planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ukrayna motorlarının kullanıldığı Akıncı İHA’ları sergileyen Haluk Bayraktar, “Bu yeni nesil insansız hava aracı. Bu araç uzak mesafelerde çalışma yeteneğine sahip olacak.” dedi.

İHA’lar Ukrayna’da üretilebilir

İHA’ların Ukrayna’da üretme ihtimalini de değerlendirdiklerini belirten Bayraktar, “Her şey Ukrayna’ya bağlı. Eğer Ukrayna benzer İHA’ların üretimi ile ilgileniyorsa, Türkiye seve seve iş birliği yapmaya ve ortak üretim programlarını hayata geçirmeye hazır.” diye konuştu.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.