Haluk Görgün’den TEKNOFEST mesajı

Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST için ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün’den mesaj var.

ASELSAN resmi sosyal medya hesabı üzerinden bir video yayınlayan Görgün, TEKNOFEST’e katılacak gençler için bir motivasyon konuşması yaptı.

İnsansız sualtı sistemleri ve ulaşımda yapay zeka yarışmaları ile TEKNOFEST’e ortak olacaklarını söyleyen ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Görgün, “Sevgili gençler, dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST 4. yılında birbirinden farklı yarışmalarla 21-26 Eylül tarihinde İstanbul’da gerçekleşecek. ASELSAN ailesi olarak Türkiye Teknoloji Takımı ile birlikte bu güzel etkinliğin paydaşı olmaktan gurur duyuyoruz. Bu yıl TEKNOFEST heyecanına insansız sualtı sistemleri ve ulaşımda yapay zeka yarışmaları ile ortak oluyoruz. Teknolojide tam bağımsız bir Türkiye olma yolunda bayrağı ileriye taşıyacak genç ve yetenekli beyinlere ihtiyaç duyuyoruz. Yarışmalarımızda siz değerli gençlerin teknoloji aşkını harlamak, geleceğe imza atacak birer kahraman olarak ortaya çıkmanıza ön ayak olmak istiyoruz. Kendinize inanın, inanarak başladığınız bu yolculuğunuzda gelin yarınları hep birlikte yazalım. Kalın sağlıcakla.” ifadelerini kullandı.

TEKNOFEST

Toplumun tamamında teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturmayı, Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST, gençlerin geleceğin teknolojileri üzerinde çalışmalarını desteklemek için roketten otonom sistemlere, yapay zekadan sualtı sistemlerine kadar 35 farklı kategoride Türkiye tarihinin en büyük ödüllü Teknoloji Yarışmaları bulunduruyor.

TEKNOFEST 2021 Teknoloji Yarışmaları kapsamında geçtiğimiz yıldan farklı olarak; Karma Sürü Simülasyon, İletişim Teknolojileri, Savaşan İHA, Ulaşımda Yapay Zeka, Sağlıkta Yapay Zeka, Kültür ve Turizm Teknolojileri, Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri, Tarımsal İnsansız Kara Aracı, Sanayiide Dijital Teknolojiler Yarışmaları yer alacak.

Türkiye’de milli teknoloji üretme ve geliştirme konusunda ilgilerinin artırılması hedeflenerek bu alanlarda çalışan binlerce gencin projesine destek olmak için ön eleme aşamasını geçen takımlara toplamda 5 Milyon TL’nin üzerinde malzeme desteği sağlanacak. TEKNOFEST’te yarışıp dereceye girmeye hak kazanan takımları ise 5 Milyon TL’nin üzerinde ödüller bekliyor.

TEKNOFEST’in heyecanına ortak olup Türkiye tarihinin en büyük ödüllü Teknoloji Yarışmaları’nda yerini almak isteyen gençler, 28 Şubat’a kadar TEKNOFEST’e başvuru yapabilecekler.

TEKNOFEST 2021, 21-26 Eylül tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.