Hatay Valiliği Paramotor kullanımını yasakladı

27 Ekim’de Hatay’ın İskenderun ilçesinde yaşanan terör olayında etkisiz hale getirilen 2 YPG/PKK’lı teröristin Münbiç’ten Amanos Dağları’na paramotorlar ile geldikleri tespit edilmişti.

Teröristlerin paramotor kullandıkları belirlendikten sonra Hatay Valiliği bu konu ile alakalı yeni bir karar aldığını açıkladı. Hatay Valiliği resmi internet sitesinden yapılan açıklamada coğrafi ve jeopolitik konum sebebiyle her türlü yamaç paraşütü, paramotor, paratrekking vb. faaliyetleri 6 ay süreyle yasakladığını duyurdu.

Valilik tarafından yapılan açıklamada “İlimizin coğrafi ve jeopolitik açıdan hassas bir konumda bulunması ve komşu sınır ülkedeki karışıklıklar da dikkate alındığında, terörle mücadelenin etkin ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi, kamu düzeninin sağlanması, huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, yasadışı faaliyetlerin önlenmesi açısından ilimiz genelinde her türlü yamaç paraşütü, paramotor, paratrekking vb. faaliyetleri 04.11.2020- 04.04.2021 tarihleri arasında altı (6) ay süreyle yasaklanmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” ifadeleri kullanıldı.

Alınan bu önlem ile birlikte teröristlerin sınırlardan geçiş sağladığı bir faaliyet daha engellenmiş olacak.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.