HAVELSAN logosunu yeniledi

HAVELSAN, yapılan lansman ile birlikte yeni logosunu tanıttı. Yeni logosunda yıldız sembolüne yer veren HAVELSAN, yeni görseliyle beğeni kazandı. Kamuoyunun karşısına yepyeni bir logoyla çıkan HAVELSAN yaptığı logo lansmanında sektörün önemli isimlerine yer verdi. 

“Logo değişimi sembol veya şekil değil yeni bir ruh”

Lansmana katılan Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, logo değişiminin yeni bir vizyon anlamına geldiğini ifade etti.

“Bunun yeni bir vizyon anlamına geldiğini görüyoruz. Bunun bu şekilde olacağıyla ilgili yönetimden kuvvetli mesajlar alıyoruz. Kendileriyle çok yakın temaslarımız var ve devam edecek. Bu temaslar neticesinde çok geniş spektrumu olan savunma sanayi sektörümüzde HAVELSAN’ın vazgeçilmez, odak noktası olacak faaliyetler içinde olacağını ve teknolojide fark oluşturacak çeşitli ürünlerle, çeşitli çözümlerle harekat alanını etkileyen faaliyetlerde bulunacağına inanıyoruz. Bu açıdan logo değişiminin lansmanının sırf bir sembol veya şekil değil yeni bir ruh, yeni bir heyecan, yeni vizyon anlamına geldiğini ifade etmek istiyorum. Biz bunu böyle anlıyoruz. Yönetimdeki arkadaşlarım ve tüm HAVELSAN camiası da bunu böyle anlıyor diye düşünüyorum.”

“Yeni bir dokunuşla yeniliyoruz”

HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Murat Şeker, törenin açılışında yaptığı açıklamda şunları söyledi:

Savunma sanayiimizin gelişimini gözlemleme fırsatı bulduğum için HAVELSAN’ın gelişimi ile paralel olduğunu biliyorum. Bu eski binada Savunma Sanayii Başkanlığında Uzman Yardımcısı olarak çalışırken, Yönetim Kurulu Başkanı olarak oturduğum odanın hemen aynı yerinde proje kontrol ofisinde yıllarca hizmet ettim. HAVELSAN o dönemlerde on kişilik bir şirketti, 1990’ların başında. Bugün iki bin kişiyi aşan kadrosuyla, Silahlı Kuvvetlerimizin karada, denizde ve havada pek çok platformunda bulunan kritik teknolojilerle hizmet veriyor olması hepimizi gururlandırıyor. Logolar, şirketlerimizin bir nevi imzası ve onun geleceğe olan bakışını gösteriyor, bir şekilde onun mottosunu ifade ediyor. Biz de HAVELSAN’ımızın yaklaşık çeyrek asırdır kullandığı logosunu yeni bir dokunuşla biraz daha özgün bir tasarımla bugün yeniliyoruz, sizlerin katılımıyla inşallah bu bir yeni vizyon verecek. HAVELSAN’ımızın ileriye dönük vizyonunu da yansıtan bir imzası olacak diye düşünüyoruz. Malumunuz hep beraber bir Kovid-19 dönemi geçiriyoruz, sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz ama savunma sanayii olarak bu yılı ve bu Kovid-19 dönemini inadına çalışmalarımızdan ödün vermeden daha ileriye gidecek şekilde devam ettirdik. HAVELSAN’da bu dönemde hiçbir şekilde faaliyetlerini aksatmadan aynı kararlılıkla, aynı azimle faaliyetlerini sürdürdü ve savunma sanayiimize katkı yapmaya devam etti. Tabi logo değişimi öyle kolay bir süreç olmuyormuş. Ben de dönem içerisinde gördüm. Burada ilk gösterimini yapacağımız logomuz gerçekten zorlu bir süreçten geçti. Arkadaşlarımız önemli emekler verdiler ve bugün inşallah sizlerin katılımıyla bunun lansmanını yapacağız.”

“Yeni logomuz, bize yeni teknoloji hedeflerimizi daima hatırlatacak”

HAVELSAN kurumunun 40 yıla yakın deneyimi olduğunu söyleyen HAVELSAN Genel Müdürü Mehmet Akif Nacar, törende yaptığı konuşmada yeni logonun yeni teknoloji hedeflerine ışık olacağını vurguladı.

“Öncelikle 1982 yılından bu yana faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda öncü olmuş HAVELSAN’ımızın bu tarihi gününde aramızda olduğunuz için sizlere şükranlarımı sunuyorum, hepiniz hoş geldiniz. Bildiğiniz üzere teknoloji çok hızlı bir değişim ve dönüşümle insanlığı peşinden sürüklüyor. Ülkemizde de başta savunma sanayiimiz olmak üzere bu dinomizme en güzel şekilde ayak uyduruyoruz. Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfımızın bir kuruluşu olarak 40 yıla yakın deneyimimizle bir taraftan bugünün teknoloji dönüşümünü gerçekleştiriyor, diğer taraftan da ortaya yepyeni bir vizyon koyarak geleceğin teknolojilerinde var olduğumuzu güçlü bir şekilde hissettirmeye çalışıyoruz. Hiç şüphesiz ki yeni bir vizyonun, yeni bir stratejinin ve yeni bir teknoloji akımının olmazsa olmazı yepyeni bir yüz ve marka imajıdır. İşte bugün bu teknolojik dönüşümün ve vizyonun bir parçası olarak yepyeni çizgimizi yansıtan HAVELSAN’ımızın yeni logosunu ilk kez sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. Geçmişimizin birikimini arkamıza, bugünün gücünü yanımıza alarak tasarladığımız yeni logomuz, bize yeni teknoloji hedeflerimizi daima hatırlatacak, hep ileriyi ve geleceği gösterecek bir dinamiğe de sahiptir aynı zamanda.”

“Dijital birliklerimiz kuvvet çarpanı olarak önemli bir üstülük sağlayacaktır”

Ayrıca İnsansız Kara Araçlarını hazır hale getirdiklerini vurgulayan Nacar, HAVELSAN faaliyetlerinde yeni sürprizlerin olacağının müjdesini verdi.

“Geleceğin harekat sahasına yönelik olarak adına dijital birlikler dediğimiz teknolojilerde önemli bir ilerleme kaydettik. Sene başında verdiğimiz sözü tuttuk ve bir yıl bitmeden önce hem insansız kara aracımızı (İKA) hazır hale getirdik, hem de sürü zekasıyla bu sistemleri birlikte harekat yapabilecek düzeye getirdik. Bu sistemler üzerinde faydalı yük ve alt sistem entegre edildiğinde önümüzdeki yıldan itibaren tek bir merkezden müşterek harekat yapabilecek ve operasyon sırasında dijital birliklerimiz kuvvet çarpanı olarak önemli bir üstülük sağlayacaktır. Bu anlamlı güne özel ve tarihe not düşmek amacıyla yaptığımız açıklamamıza ek olarak şunu da belirtmekte fayda görüyoruz; Sürü zekalı insansız sistemler, HAVELSAN’ın faaliyet alanlarındaki pek çok sürprizimizi inşallah önümüzdeki günlerde ve özellikle yeni teknoloji kampüsümüzde faaliyet göstermeye başlayacağımız 2021 yılında milletimizle paylaşmaya devam edilecektir.”

Ayrıca HAVELSAN resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Yenilik imzamızda, gücümüz köklerimizde. Göğsümüzde, bayrağımızda ve gökyüzünde yıldızımız parladıkça… Biz HAVELSAN’ız!” ifadelerine yer verildi.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.