HAVELSAN yeni nesil İnsansız Kara Araçlarıyla IDEF’teki yerini aldı

Türkiye’nin teknolojik bağımsızlığı ve güvenliği için çalışan; savunma, bilişim ve enerji alanlarında güvenilir ürünler ortaya koyan ve Türk ordusunun hizmetine sunan HAVELSAN, IDEF 2021’de yeni nesil İnsansız Kara Araçlarını sergiliyor.

Savunma, güvenlik ve bilişim alanlarında; ileri teknolojiye dayalı yazılım, yoğun özgün çözüm ve ürünlere sahip, alanında ulusal ve uluslararası lider sistem entegratörü firması olan HAVELSAN, IDEF 2021’deki standında BARKAN İnsansız Kara Araçlarını tanıtıyor.

Robotik ve otonom teknolojiler alanında 2019 yılından bu yana AR-GE çalışmaları yürüten HAVELSAN, kara araçları kullanım senaryosu üzerinden geliştirilen sürüş kiti ile başlayan süreçte “askeri ve sivil amaçlı kara, hava, deniz ve uzay araçlarında otonomi” hedefliyor.

HAVELSAN tarafından şu ana kadar geliştirilen İKA platformlarının en büyüğü olduğu bilinen BARKAN İKA’nın; Uzaktan Komutalı Silah Sistemi, elektro-optik algılayıcılar ve birçok link sistemi ile donatıldığı öğrenildi. Ayrıca insansız hava aracı ile müşterek harekat edecek olan BARKAN İKA, insansız platformlar konusunda IDEF’e damga vuran ürünler arasında yer alıyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.