Hindistan yönetimi ve Twitter arasında gerilim yükseliyor

[wpcc-iframe src=”https://open.spotify.com/embed-podcast/episode/56m639jFFFxSt9K2UPPQng” width=”100%” frameborder=”no” height=”152″ scrolling=”no” allowtransparency=”true” allow=”encrypted-media”]

Twitter’ın, Hindistan yönetiminin bölgedeki çiftçilerin protestolarıyla ilgili “yanlış bigliler” yaydıkları gerekçesiyle belirlenen hesapları kaldırma isteğini tam olarak yerine getirmemesi gerilime sebep oldu. 

Al Jazeera tarafından yapılan habere göre Hindistan yönetimi, 1.100’den fazla hesabın kaldırılmasını istedi. Hindistan hükümeti içeriklerin kaldırılmaması durumunda Twitter yöneticilerinin hapis cezası alması ve şirkete para cezası verilmesi şeklinde bir çıkış yaptı. Twitter’dan gelen yanıtta 500’den fazla hesabın askıya alındığı ve farklı hesaplar üzerinde halihazırda işlem yapıldığı belirtildi.

Yasaklar Hindistan için geçerli

Şirketten yapılan açıklamada koyulan engellerin Hindistan içinde geçerli olduğu ve Hindistan dışında bu hesapların kullanılmaya devam edildiği bildirildi. Bunun yanı sıra Twitter, ifade özgürlüğünü savunma politikası kapsamında; gazeteciler, medya, aktivistler ve politikacılar tarafından yönetilen hesaplarla ilgili herhangi bir işlem yapılmadığını da açıkladı. 

Hindistan yönetimi bazı hesapların Pakistan ve Sih hareketi destekçileri tarafından yönetildiğini öne sürdü. Yakın zamanda Hindistan hükümetinden Twitter’a yönelik bir yanıt verilmesi bekleniyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.