Hindistan’ın Ladakh’ta inşa ettiği köprünün uydu görüntüleri paylaşıldı

Hindistan Ladakh sınır bölgesinde Çin ile sıcak çatışmaların yaşanmasına rağmen inşa edilen ve bölge ile bağlantısını artıracak 60 metrelik köprünün uydu görüntüleri paylaşıldı.

Hindistan merkezli bir haber sitesi olan Swarajya, Hindistan’ın Galvan Vadisi yakınlarında inşası tamamlanan köprünün uydu görüntülerini paylaştı.

Sıcak çatışmaya rağmen köprü tamamlandı

ZEENEWS’in haberine göre ise, 2020 yılının haziran ayında, Ladakh bölgesindeki Galvan Vadisi’nde Çin ve Hindistan arasında çıkan çatışmada 20 Hint askeri yaşamını yitirmişti. Ardından Hindistan, Çin ile savaşın eşiğine gelmiş fakat yine de bölgede yapımı süren köprü inşaatına devam etmişti.

Hindistan bölge ile bağlantısını kuvvetlendirecek, asker ve ekipman geçişlerinde kolaylık sağlayacak 60 metrelik köprüyü tamamladığını kamuoyuna açıkladı. Prefabrik, taşınabilir, Bailey tipi bir köprü olmasıyla Hindistan ordusunun vadide Çin’e karşı avantaj elde etmesine de aracılık ediyor.

Köprünün yapımını üstlenen Hindistan Sınır Yolları Organizasyonu (BRO), pandemi sürecine ve bölgede yaşanan sıcak çatışmalara rağmen Çin sınırı boyunca askeri amaçlı yol ve köprü inşalarına devam etti. 2020 yılının verilerine göre BRO geçen yıl 2863 metrelik köprü inşaatı gerçekleştirdi. Hayata geçen birçok köprü projesi, olası çatışma bölgelerine yakın yerlerde konumlanıyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.