Hint tasarımcı milyon dolarlık NFT kazancıyla dijital galeri açtı

Dijital bir varlığın benzersiz olduğunu ve birbirinin yerine geçemeyeceğini onaylayan NFT teknolojisine olan rağbet gün geçtikçe artıyor.

Oldukça sıra dışı dijital görsellerin bulunduğu NFT teknolojisiyle Hint sanatçı servetine servet katarak dijital dünyada varlık alanını genişletti.

WebTekno’nun haberine göre, ortaya koyduğu sanat eserlerini NFT’ye dönüştürüp satarak 1 milyon dolar kazanan Hint tasarımcı Amrit Pal Singh sahip olduğu NFT’leri sergilemek için arsa alıp galeri açtı. Galerisinde sergileyeceği NFT’ler için toplamda 30 Ethereum ödedi.

Amrit Pal Singh, bugüne kadar ortalama 125 bin dolar harcayarak çeşitli NFT’ler satın aldı. Bu NFT’leri bir ‘metaverse’ galerisinde sergilemeyi düşünen Singh, Şubat ayında kendi eserlerini satıp iki ay içinde kurgusal dünya olarak bilinen ‘metaverse’te dijital bir arsa aldığını duyurdu.

2 Ethereum’a Cryptovoxels üzerinden arsa satın alan sanatçı, 10 x 18 boyutlarında bir galeri oluşturdu. Galerisine ‘Toy Face Cafe’ ismini vererek 125 bin dolar harcadığı tüm eserleri de galerisinde sergilemeye başladı.

Singh, galerisinin ilk katında kendi sanat eserlerini sergilerken diğer katlarda da satın aldığı NFT’leri sergilemeye başladı.

Singh, 9 ayda 57 adet NFT satarak 1 milyon dolardan fazla para kazanmıştı.

NFT’nin gelecek vaadettiğini düşünen Amrit Pal Singh, bunun riskli olabileceğine de dikkat çekti. “Kaybetmenin karşılanabilmesi kadar harcamanın” da önemli olduğunu dile getiren Singh, bugüne kadar zararına satışlar yaptığını ya da kâr edemediğini kaydetti.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.