Hulusi Akar, Azerbaycan Türkü gazilerle bir araya geldi

Kardeş ülke Azerbaycan’ın Tek Vatan Harekâtı’nda gazi olan askerleri, Millî Savunma Bakanlığı’nda ağırlandı.

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, 18 Mayıs’ta Türkiye Muharip Gaziler Derneği yönetimi ile Azerbaycan’ın Tek Vatan Harekâtı’nda gazi olan bazı Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri mensuplarını Millî Savunma Bakanlığı’nda kabul etti. 

Kabulde, Millî Savunma Bakan Yardımcısı Yunus Emre Karaosmanoğlu da yer aldı. 

Türkiye ve Azerbaycan’ı kederde ve kıvançta bir ve beraber olan iki kardeş olarak nitelendiren Bakan Akar, “İki devlet, tek milletiz. Biz buna tüm kalbimizle inanıyoruz.” diye konuştu.

Azerbaycan ordusunun “Tek Vatan Harekâtı” ile işgal altındaki Azerbaycan topraklarını kurtardığını hatırlatan Bakan Akar, “Azerbaycan ordusu büyük bir başarıyla harekâtı gerçekleştirdi. Bundan dolayı mutluyuz.” dedi.

Harekât sırasında şehit olanlara Allah’tan rahmet, gazilere şifa dileklerini ileten Bakan Akar, “Bize düşen görev Türkiye ve Azerbaycan kardeşliğini daha da derinleştirmek daha da ileri taşımaktır. Böylece geleceğe güçlü ve emin şekilde bakabiliriz.” açıklamasını yaptı. 

Azerbaycanlı gaziler adına yapılan konuşmada ise “Türkiye arkamızda, yanımızda olmasaydı bunu başaramazdık. Türk Silahlı Kuvvetlerine minnettarız.” ifadesi kullanıldı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.