İngiltere Savunma Bakanı’ndan SAHA EXPO’ya ziyaret

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, resmî davetlisi olarak Türkiye’ye gelen İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace’ı Millî Savunma Üniversitesi Hava Harp Okulunda askerî törenle karşıladı.

Bakan Wallace’nin tören mangasını selamlamasının ardından iki Bakan heyetler arası görüşmeye başkanlık etti.

Görüşmede, ikili ve bölgesel savunma ve güvenlik ile savunma sanayiinde iş birliği konularında görüş alışverişinde bulunuldu.

Bakanlar Akar ve Wallace görüşme öncesinde, Savunma ve Havacılık Uzay Sanayi Fuarı SAHA EXPO’yu ziyaret ederek yerli ve millî savunma sanayii ürünlerini inceledi.

Ben Wallace fuarda TUSAŞ’ın standına da ziyarette bulundu. Wallace’yi karşılayan TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, sergilenen hava platformlarıyla ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Ben Wallace’ın ziyareti TUSAŞ’la sınırlı kalmadı, ASELSAN ve diğer standları da ziyaret etti.

Türk savunma sanayii ürünlerini yerinde inceleyen Savunma Bakanı Wallace’nin Türkiye ziyareti, İngiltere’nin yeni Başbakanı Rishi Sunak tarafından yeniden göreve atanmasının ardından gerçekleştirdiği ilk resmî ziyaret olma özelliği taşıyor.

Öte yandan Millî Savunma Bakanı Akar, 6-7 Ekim’de Londra’yı ziyaret etmiş, İngiltere Savunma Bakanı Wallace ile bir araya gelmişti.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.