Instagram Reels’in süresi 1 dakikaya çıkarıldı

Sosyal medya şirketleri arasındaki artan rekabet, yeni güncellemeleri piyasaya sunuyor.

Sosyal medya uygulaması Instagram, 30 saniye ile sınırlı olan Reels özelliğini 1 dakikaya çıkardı. Bir yıl önce Reels özelliğini sunan ve içerik süresini ilk olarak 15 saniye olarak belirleyen Instagram,bu sınırlamayı 30 saniyeye çıkarmıştı.

Instagram’ın video süresini 15 saniyeden 1 dakikaya kadar çıkarmasında TikTok’un video sürelerini sürekli olarak güncellemesinin olduğu düşünülüyor. En başta 15 saniye ile başlayan TikTok videoları 1 dakikaya kadar uzatılmıştı. Ardından bu video limiti 3 dakikaya kadar genişletilmişti. TikTok’un daha uzun video formatına geçmesinin sebebi platformda yemek pişirme, hikaye anlatımı gibi video formatlarının yapılabilmesi olarak gözüküyor.

Reels ve TikTok rekabet halinde gözükse de Instagram, TikTok’un çok gerisinde kalıyor. Instagram’ın lideri Adam Mosseri ocak ayında “TikTok’un önde olduğu konusunda dürüst olmak zorundayız.” şeklinde bir itirafta bulunmuştu. TikTok platformunda bir Reels videosuyla karşılaşmanın bile bir başarı olduğunu da sözlerine eklemişti. 

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.