Instagram yeni güvenlik önlemi getirdi

Facebook firmasının bünyesinde yer alan Instagram platformu, güvenlik için şüpheli hesapların tespit edileceği kimlik doğrulama özelliğini seçim güvenliği için faaliyete geçirdi. 

Teknoloji şirketleri koalisyonu

ABD başkanlık seçimleri öncesinde, ülkenin önde gelen teknoloji şirketleri seçimin manipüle edilmemesi adına birlikte çalışma kararı almıştı. Facebook, Twitter, Google, Pinterest, Windows gibi önde gelen teknoloji şirketleri bu konuda devletin güvenlik kurumlarıyla ortak çalışacağını da bildirmişti. Geçen haftalarda Twitter’ın siyasi reklamları kaldırması, Facebook’un Trump propagandası yapan bir ağ grubunu engellemesi bu konudaki önlemler için örnek teşkil etti.

Sıradan kullanıcılar özellikten etkilenmeyecek

Instagram şüpheli olduğunu düşündüğü hesaplardan kimlik doğrulaması istedikten sonra, hesabın bu bilgileri netleştirememesi halinde hesap platformdan kaldırılacak. Şüphelilerin resmi bir kimlik belgesiyle güvenlik sorgulamasını tamamlamaları gerekecek. Instagram platformundan gelen açıklamaya göre, normal kullanıcılar bu durumdan etkilenmeyecek. Platformun, getirdiği bu yenilikle sahte hesapları ve bot hesaplarını tamamen temizlemeyi planladığı biliniyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.