İran: ABD mesajımızı aldığı için mutluyuz

ABD Deniz Kuvvetleri’nin Basra Körfezi bölgesindeki yetkili kişileri aylar süren bölgesel saldırılar ve denizde yaşanan alıkoymaların ardından İran ile zor bir caydırıcı konuma ulaştıklarını açıkladı. Amerikan yetkililerin yaptığı açıklamanın ardından ise İran Savunma Bakanı sözcüsü gönderdikleri mesajın ABD tarafından anlaşılması ve ABD’nin Basra Körfezindeki hareketliliğinin şeklinin değişmesi sebebi ile mutlu olduklarını Pazartesi günü yapılan bir açıklamada belirtti.

Military Times tarafından yapılan habere göre İran Savunma Bakanlığı’nın sözcüsü yaptığı açıklamalarda bölgedeki gerginliğin sebebinin çoğunlukla ABD kaynaklı olduğunu belirtti. Ayrıca İranlı kuvvetlerin olaylar karşısında her zaman profesyonel davranırken Amerikan kuvvetlerinin aynı profesyonelliği göstermediğini de ekledi.

İran, ABD’li askerî bir yetkilinin Bahreyn’deki bir konferans esnasında söylediklerinin ardından açıklamalar yaptı. ABD’li yetkili konferans esnasında İran ile zor bir caydırıcı konuma geldiklerini söylemişti.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.