İran Cumhurbaşkanı adayının Twitter hesabı sınırlandırıldı

İran’da gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine aday olan Merkez Bankası eski başkanı Abdulnasır Hemmati’nin Twitter hesabı erişime engellendi. İran Anayasa Koruma Konseyi tarafından adaylığı reddedilen Meclis Başkanı Ali Laricani’nin de hesabı bir süre önce bu şekilde erişim engeline uğramıştı.

Hemmati’nin seçim ofisi tarafından yapılan açıklamada, cumhurbaşkanı adayının Twitter hesabının erişime kapatılmasının ardında İran Devrim Muhafızları Ordusu’na bağlı siber birimlerin olduğu iddia edildi.

2009 yılından bu yana İran Yüksek Milli Güvenlik Kurulu kararıyla yasaklanan Twitter, son günlerde ülkenin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adeta bir yarış pistine dönüştü.

Hemmati, İran’daki cumhurbaşkanlığı seçimlerinin kesin kazananı olarak görülen Yargı Erki Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı İbrahim Reisi’den Twitter’daki erişim engelinin kaldırılmasını istedi.

Aday olduğunu açıklar açıklamaz Twitter hesabını aktif hale getiren Hemmati, sosyal medya hesabı üzerinden ekonomik tavsiye ve vaatlerde bulunarak oy toplamaya çalışan muhafazakârların adaylarından eski milletvekili Ali Rıza Zakani ile tartışmaya başladı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.