İran’dan "7 bin km uçabilen drone" iddiası

İran Devrim Muhafızları Başkomutanı Hüseyin Selami, Pazar günü yaptığı açıklamada İran’ın 7 bin kilometre uçabilen drone’lara sahip olduğunu söyledi. 

The Defense Post tarafından yapılan habere göre Selami TV kanalına yaptığı açıklamasında. “Pilotsuz olarak 7 bin kilometre uçabilen ve aynı noktaya veya başka bir yere inebilen drone’larımız var.” ifadelerini kullandı. Selami’nin drone konusunda farklı detaylar vermediği aktarıldı. 

ABD ve İsrail’in haziran ayının başında, İran’ın bölgedeki Şii milisleri ve terör örgütlerini silahlandırmasına karşı iş birliği yaptıkları bildirildi.

Tel Aviv merkezli haber sitesi Walla, iki ülkenin ulusal güvenlik danışmanları tarafından nisan ayında yapılan bir anlaşmaya dayanarak İsrail ve diğer ABD müttefiklerine yönelik İran drone’ları ve hassas güdümlü füzelerden kaynaklanan tehditle ilgilenen kurumların ilk kez üç hafta önce toplandığını belirtti. Walla geçen hafta, ABD’nin İran’ın bölgeye yönelttiği tehdide karşı koymak amacıyla İsrail ve birkaç Ortadoğu ülkesiyle askeri koordinasyonunu artırdığını da bildirdi. 

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.