İran’dan İsrail’e misilleme iddiası

[wpcc-iframe src=”https://open.spotify.com/embed-podcast/episode/5Wj7qNfFYsDwmsfOu2upDz” width=”100%” frameborder=”no” height=”152″ scrolling=”no” allowtransparency=”true” allow=”encrypted-media”]

İddialara göre İran, MOSSAD yetkilisi Fahmi Hinavi’yi İsrail Tel Aviv’de silahlı saldırı sonucu öldürdü.

İran medyasının haberine göre, MOSSAD yetkilisi Fahmi Hinavi’nin, aracındayken 15 el ateş açılarak öldürüldüğü iddia edildi. Bu iddialar İran’daki Muhsin Fahrizade suikastine karşılık İsrail’e misilleme olarak yapılabileceğini düşündürüyor. Olayla ilgili İsrail’den henüz resmî bir açıklama gelmedi.

Fahrizade suikastından ABD ve İsrail’i sorumlu tutan İran dinî lideri Hamaney, “Yetkililer cinayetin takipçisi olmalıdır. Failler ve azmettiriciler kesin olarak cezalandırılmalıdır.” diye bir açıklamada bulunmuştu.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ise “İran’ın düşmanları, İran ulusunun ve yetkililerinin bu cinayeti yanıtsız bırakmayacak kadar cesur ve azimli olduğunu iyi biliyor. İlgili yetkililer, bu suçun yanıtını uygun bir vakitte verecektir. Halkımız, siyonist rejimin tuzağına düşmeyecek kadar akıllı ve bilgedir.” diyerek tepkisini dile getirdi.

İran, yapılan suikast için İsrail’e karşılığının verileceğini açıkladıktan sonra İsrail’de tedbirler alınmaya başlandı. Bunun üzerine İsrailli üst düzey askerî bir yetkili “Böyle bir durumda vereceğimiz karşılık, İran’ın askerî uzantılarıyla sınırlı kalmayacaktır. Uzun kollarımızı kullanabiliriz.” şeklinde bir mesaj verdi.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.