İsmail Demir: S/İHA’larla ilgili yolculuğumuz sürekli devam edecek

SSB Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, gündeme dair soruları yanıtladı.

Hürriyet’e konuşan Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Türk savunma sanayiinin gelecek vizyonunda insansız sistemlerin önemine değindi.

Bu kapsamda Demir, S/İHA’ların modellerinin geliştirilmesine yönelik çalışmaların devam ettiğini aktardı. Demir;

“İnsansız Hava Araçları bir yolculuk. Her modelde yeni değişiklikler olacak. Yeni silah entegrasyonları olacak, SİHA’lar ve İHA’larla ilgili yolculuğumuz sürekli devam edecek. Çıkan modellerde sahadaki kullanımına göre değişiklik olacak şeyler göreceksiniz.

Havada daha uzun süre kalma, daha hareketli olma, farklı silah sistemleri olabilir. Havadan yere, havadan denize, denizaltından havaya fırlatacağınız şeyler gelecek. Bunlar teker teker olacak şeyler. Türkiye’nin bir tehdit senaryosu var. Bunlara hazırlıklı olmamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Rusya’nın Türkiye ile ortak SİHA üretme teklifi

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya’nın S/İHA üretimi konusunda Baykar ile birlikte çalışmak istediğini aktarmıştı.

Gazetecilerin bu konu ile ilgili sorularının üzerine İsmail Demir de bir açıklamada bulundu.

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir konu ile ilgili olarak;

“Olabilir bir şey diyemem. Bizim gündemimize gelmiş, işlemeye başlamış bir şey yok. Süreç, Türkiye Cumhuriyeti’nin politikaları çerçevesinde şekillenir. Biz meselenin teknik yönüyle ilgili çalışmaları yaparız.” ifadelerini kullandı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.