İsmail Demir’den öğrencilerle anlamlı buluşma

“Türkiye Yüzyılı Dersleri-1” etkinliği kapsamında Gaziantep’te öğrencilerle bir araya gelen Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir; geleceğin güçlü Türkiyesi için gereken adımlara ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

İsmail Demir’in öğrencilerle buluşması resmî Twitter hesabı üzerinden duyuruldu. İsmail Demir yapılan paylaşımda Türkiye Yüzyılı Dersleri kapsamında öğrencilerle bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu şu şekilde dile getirdi: 

“Gaziantep Üniversitesi’nin düzenlediği ‘Türkiye Yüzyılı Dersleri’nin ilkinde öğrenci kardeşlerimizle buluştuk. Ne zaman gençlerle buluşsak içimdeki heyecanı gizleyemiyorum.Üniversitelerimizdeki derin bilgi havuzuna Türk savunma sanayii olarak ihtiyacımız olduğunu dile getiriyoruz.”

Konuşmasında katma değeri oluşturma meselesinin en önemli unsurunun gençler olduğunu vurgulayan Demir şunları söyledi:

“Teknoloji en büyük itici güç, en büyük kaynak insan kaynağı. İnsan kaynağı da gençlerden başlıyor. Gençlerimizle beraberiz, çeşitli illerimize gidiyoruz, bu tür ziyaretler yapıyoruz. Gaziantep, bu ziyaretleri yapmak istediğimiz illerin başında geliyor. Hem çok sayıda üniversitemiz var hem gençlerimiz çok aktif ve heyecanlı hem de genç bir sanayi altyapısı var. İnşallah doğru bileşenlerin bir araya gelmesiyle de büyük bir sinerji oluşacağını düşünüyoruz. Onun için burada hem sanayimizle hem üniversitelerdeki gençlerimizle buluşup Türkiye yüzyılı vizyonunu beraber paylaşıp daha ileri daha güçlü nasıl yürürüz buna kafa yoruyoruz. Ortak aklı oluşturup hep beraber bu yolculuğu yapmak ve ülkemize bir katma değer sağlamak üzere buradayız. Gençlerimiz bu katma değeri oluşturma meselesinin en önemli unsuru ve faktörü. Onlardaki heyecan, dinamik, azim bütün ülkemiz için büyük bir umut kaynağı.”

Resim

Demir, konuşmasının devamında Türk savunma sanayiine 2023 yılında kazandırılacak üretimler ile ilgili olarak “Geliyor demektense geldiğini görmek daha heyecanlı olur, onun için bekleyin.” diyerek heyecan verecek gelişmeleri müjdeledi.

Demir ayrıca Rusya- Ukrayna savaşıyla başarısını taçlandıran Türk savunma sanayii ürünlerine çok sayıda ülkeden talep olduğunu şu şekilde ifade etti:

“Kamuoyunda ve dünyada İHA ve SİHA’lar bilinen ve öne çıkan unsurlar ama çok sayıda ürünümüz, mühimmatımız devrede ve talep görüyor.”

Stratejik unsurlarda yerlileşmenin önemini işaret eden Demir,  “Stratejik unsurlarda derin ve detaylı teknoloji isteyen her konunun yüzde 100 yerli olması birinci hedefimiz.” ifadesini kullandı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.