İsmail Demir’den TÜBİTAK SAGE’ye ziyaret

Türk Savunma sanayiinin dış bağımlılığını azaltacak yerli projelerin çalışmaları istikrarla devam ediyor.

Savunma Sanayii Başkanlığı’nın bünyesinde yürütülen çok sayıda proje hızla hayata geçiriliyor.

TÜBİTAK SAGE’nin Türk hava sahasını korumak için yerli olarak geliştirmeye devam ettiği Gökdoğan, Bozdoğan ve SİPER gibi projeler de Türk ordusunun hizmetine sunulmaya hazırlanılıyor.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir resmî Twitter hesabı üzerinden Türkiye’nin öncü savunma sanayii kurumlarından TÜBİTAK SAGE’yi ziyaret ettiğini ve projeleri yerinde incelediklerini duyurdu.

Başkan Demir, ziyaretinde Gökdoğan ve Bozdoğan füzelerinin, SİPER projesinin, turbojet ve ramjet motorları ile onların uyarlamalarına dair son durum hakkında bilgi aldığını paylaştı.

Yapılan paylaşımda, “Savunma sanayiimizin önemli kurumlarından TÜBİTAK SAGE’yi ziyaret ettik. Gökdoğan ve Bozdoğan füzelerimiz, SİPER projemiz, turbojet ve ramjet motorları ile onların uyarlamalarına dair son durumu dinledik, projeleri yerinde inceledik. Elbirliğiyle kararlılıkla çalışmalara devam.” ifadelerine yer verildi.

İsmail Demir’e ziyareti sırasında Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal ve TÜBİTAK SAGE Müdürü Gürcan Okumuş eşlik etti.

Demir, ziyareti sırasında şu açıklamalara yer verdi:

“Savunma sanayii teknoloji ve AR-GE’sinde TÜBİTAK’ın, enstitülerinin rolü çok büyük, SAGE de bunların başında geliyor. Burada projelerdeki ilerlemeleri görme fırsatı bulduk. Bu seviyede yapılan araştırmalar ve teknolojik gelişmeler Türkiye için memnuniyet verici. İnşallah ilerde burada yapılan çalışmaların teker teker hayata geçtiğini gördükçe ülkemizin geldiği seviye ile ilgili çok daha müjdeli haberler verme fırsatımız olacak. Bugün bize bu imkânı veren Bakan Yardımcımız, TÜBİTAK Başkanımız ve SAGE Müdürümüze teşekkür ediyorum. Hep beraber, el birliğiyle bu milli teknoloji hamlesinde Türkiye’yi hak ettiği yerlere getirmek üzere çalışacağız. Arkadaşlarımızın başarılarından mutluluk duyduk. İnşallah daha nice güzel başarılarına imza atmalarını bekliyoruz. Savunma Sanayi Başkanlığı olarak da bu el ele çalışmamızı hep beraber devam ettirip Türkiyemizi inşallah yeni ufuklara taşıyıp savunma sanayi teknolojilerinde dünyanın önde gelen ülkelerinden birisi yapmak üzere bu gayretimize devam edeceğiz.”

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.