İspanya, yeni denizaltısını hizmete aldı

İspanya yerli olarak inşa ettiği denizaltısını hizmete aldı!

Navantia tarafından yapılan açıklamada, S-80 sınıfı denizaltıların ilki olan ESPS Isaac Peral (S-81) denizaltısının Cartagena Deniz Üssü’nde düzenlenen törenle İspanyol Donanması’na teslim edildiği duyuruldu.

Savunma Bakanlığı ile Navantia arasında devir teslim belgelerinin imzalanmasının ardından gemi komutanı Binbaşı Manuel Corral tarafından gemiye İspanyol Bayrağı çekildi.

Etkinliğe Savunma Bakanı Margarita Robles ile birlikte Genelkurmay Başkanı Amiral General Teodoro López Calderon, İspanyol Deniz Kuvvetleri Komutanı Amiral General Antonio Piñeiro ve Navantia Yönetim Kurulu Başkanı Ricardo Domínguez katıldı.

S-81 3

Etkinlikte konuşan Savunma Bakanı Margarita Robles:

“Bugün ileriye doğru dev bir adım atıyoruz ve dünyayı dönüştüren, tarihin büyük denizcilerinin varisi olan donanmamızla özellikle gurur duyuyoruz. İspanya’nın uluslararası varlığı İspanyol Donanması ve bu programla garanti altına alınmıştır.” dedi.

Bakan Robles, projeye katılımlarından dolayı Cartagena şehrine, projede görev alan Savunma Bakanlığı, Donanma ve Navantia personeline teşekkür etti.

S-81 2

Navantia Başkanı Ricardo Domínguez yaptığı konuşmada Savunma Bakanlığı ve Donanmanın projedeki rolünü övdü. Konuşmasında:

“Bu programın başarısı temel olarak iki temel faktöre dayanıyor: Bu denizaltıları tasarlayan, inşa eden kadın ve erkeklerin becerileri ile çalışma yöntemi olarak benimsediğimiz, denizaltıların tüm yaşam döngüsü boyunca devam edecek olan iş birliği yaklaşımı. Müşterilerimizle ve ürünümüzün kullanıcısı ile olan güven ve iş birliği, hiç şüphesiz Navantia için çok önemlidir” ifadelerini kullandı.

80,8 metre uzunluğundaki ve 7,3 metre çapındaki S-80 sınıfı denizaltıların su altındaki deplasmanları yaklaşık 3.000 ton. Gemilerde Navantia Sistemas tarafından geliştirilmiş entegre savaş yönetim sistemi ve Lockheed Martin üretimi sonar paketi bulunuyor. Denizaltılarda ayrıca Navantia üretimi Biyo-etanol dönüştürme teknolojisine dayalı “BEST-AIP” havadan bağımsız tahrik sistemi yer alacak.

Editör : Oğuzhan Karakuş

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.