İspanya’dan deniz gözetimi için insansız helikopter hamlesi

İspanya, deniz güvenliğini insansız helikopter ile sağlayacak.

İspanya Deniz Güvenliği Ajansı (SASEMAR) tarafından yapılan açıklamada, deniz gözetimi görevleri için Avusturya merkezli Schiebel üretimi Camcopter S-100 insansız helikopteri kullanılacağı ifade edildi. 

Önümüzdeki aylarda faaliyet geçecek olan Camcopter S-100, deniz güvenliği, deniz trafiği kontrolü, deniz kirliliğiyle mücadele, balıkçılık kontrolü de dahil olmak üzere farklı operasyonel görevleri yerine getirmek üzere İspanya karasularında görev yapacak.

İspanya’da görev yapacak Camcopter S-100 insansız helikopterin faaliyet gösterdiği yer, Akdeniz ülkesiyle sınırlı değil. Üretici Schiebel ile Avrupa Deniz Emniyeti Ajansı (EMSA) arasında yapılan anlaşma kapsamında Camcopter S-100, Romanya, Estonya ve Finlandiya’da deniz güvenliği için çalışmalarını yürütüyor.

Avusturya merkezli Schiebel tarafından geliştirilen Camcopter S-100, askeri ve sivil uygulamalar için operasyonel olarak görev yapabilen bir insansız helikopter olarak biliniyor.

Dikey Kalkış ve İniş (VTOL) özelliğine sahip olan insansız helikopter, bu sayede hiçbir koşul şartı aramadan yönlendirilen bölgeye konumlanabiliyor.

18.000 ft / 5.500 m irtifada faaliyet gösterebilen Camcopter S-100, 10 saate kadar havada kalabiliyor ve 34 kilogram’a kadar faydalı yük taşıyabiliyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.