İsrail ile iki ülke arasında dolanan mühimmat anlaşması

Muharebe alanında kendilerini kanıtlayan dolanan mühimmatlar, birçok ülke tarafından tercih edilmeye devam ediyor.

İsrail Havacılık ve Uzay Sanayii (IAI), iki farklı ülke ile uzun menzilli dolanan mühimmat için toplamda 145 milyon dolarlık ayrı anlaşmalar imzaladı.

İsrailli şirket tarafından yapılan açıklamada, bu siparişlerin 2023 yılının başlarında imzalanan ve IAI’nin uzun menzilli dolanan mühimmatlarının satın alındığını da ilan eden önceki bir sözleşmeyi takip ediyor.

IAI 1

İmzalanan anlaşmalarla ilgili açıklama yapan IAI CEO’su Boaz Levy, “Dolaşan mühimmatların dünya çapında savaş alanında operasyonel başarı elde etmek için kritik öneme sahip olduğu kanıtlanmıştır. Dolanan mühimmatla elde edilebilecek saldırı esnekliği savaşta büyük bir avantajdır ve ulaşılan hassasiyet türü stratejik ve ulusal öneme sahiptir. Son siparişler, sırasıyla her ülkeye gerekli avantajları sağlama konusunda IAI’nin dolanan mühimmat ailesine duyulan güveni vurgulamaktadır.” ifadelerini kullandı.

IAI’nin uzun menzilli dolaşan mühimmat ailesi Harpy NG, Harop ve Mini Harpy’yi içeriyor.

IAI 2

Bir Anti-Radyasyon (AR) Arayıcı Başlık ile donatılan Harpy, Düşman Hava Savunması (SEAD) görevlerinin otonom bastırılması için tasarlandı. Bugün IAI, çok çeşitli yayılan hedeflere karşı kullanılan daha gelişmiş bir dolanan mühimmat olan Yeni Nesil HARPY NG’yi sunuyor.

Harpy’nin bir türevi olan HAROP, deniz ve kara versiyonlarına sahip, savaş kanıtlanmış bir dolanan mühimmat olarak biliniyor. Harop, terör tehditlerine karşı da dahil olmak üzere birçok savaş senaryosuna karşı kullanılıyor. HAROP, sabit ve hareketli hedefleri olağanüstü hassasiyetle ve her açıdan tarıyor, algılıyor, tanımlıyor ve saldırıyor.

Editör : Mehmet Yiğit Tanış

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.