İsrail yeni nesil hava gözetleme sistemini tanıttı

Devlet destekli İsrail Havacılık ve Uzay Sanayii IAI, geniş alanda hareketli hedeflerin yüksek çözünürlükte izlenmesini sağlayan yeni nesil gözetleme sistemi olan WASP Geniş Alan Hava Gözetleme Sistemi’ni tanıttı.

İsrail Havacılık ve Uzay Sanayii IAI tarafından yapılan resmi açıklamada, yeni nesil gözetleme sistemi WASP ile geleneksel video sistemlerinin sınırlarının genişletildiği ve geniş bir alanda kalıcı gözetim yetenekleri sağlandığı ifade edildi.

IAI Başkan Yardımcısı Moshe Levy yaptığı açıklamada, WASP sisteminin geliştirilmesi, İsrail Havacılık ve Uzay Sanayii’nin ISR (Intelligence, Surveillance, Reconnaissance) sistemleri geliştirme ve istihbarat yeteneklerine yönelik yeni stratejisinin örneği olduğunu belirtti.

WASP Geniş Alan Hava Gözetleme Sistemi

İsrail Havacılık ve Uzay Sanayii IAI tarafından üretilen WASP; geniş bir alanda, gece gündüz, hedefleri yüksek çözünürlükte izleyebilen gözetleme sistemi olarak biliniyor.

WASP Geniş Alan Hava Gözetleme Sistemi, geniş bir alanı sürekli izleme, gece gündüz görev icra etme, hedefleri tespit etme ve izleme özellikleriyle öne çıkıyor.

WASP, taktik İHA’lar, insansız hava araçları, sabit ve döner kanatlı uçaklar ve gözetim balonları gibi birçok hava platformlarına entegre edilebiliyor.

WASP Geniş Alan Hava Gözetleme Sistemi’nin kapsama alanı ve çözünürlüğü, entegre edildiği platform ve çalışma irtifasına göre değişiklik gösteriyor. BirdEye 650D taktik İHA ile WASP, her tür hedefi tespit etmek için optimum çözünürlükte 2 kilometrekarelik bir alanı izleyebiliyor. Heron 1 ile ise 15 kilometrekarenin üzerine çıkıyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.