İsrail’den 155 mm topçu mermisi alımı

İsrail ve Lübnan sınırında gerilim artarken İsrail envanterini güçlendirmek için hamle yaptı.

Elbit Systems, İsrail Savunma Kuvvetleri Topçu Birliği’ne binlerce 155 mm top mermisi tedarik etmek üzere yaklaşık 60 milyon dolar değerinde bir sözleşme imzaladığını duyurdu. Sözleşme bir yıllık bir süre zarfında gerçekleştirilecek.

The New York Times’ta Ocak ayında yayınlanan bir habere göre sipariş, ABD’nin ülkede depolanan 300,000 mermiyi Ukrayna’ya transfer etmek üzere geri çekme hamlesinin ardından geldi. İsrail’in ABD ile bu mühimmatı askeri harekatlarda kullanabileceği yönünde bir anlaşması bulunuyordu.

İsrail Savunma Bakanlığı satın alma idaresi başkanı Zeev Landau  tarafından yapılan açıklamada, “Elbit Systems ile yapılan anlaşma İsrail Ordusu’nu çeşitli savaş senaryoları için güçlendirecek ve yerel üretime yüz milyonlarca şekel enjekte edecek, bu da çevreye vurgu yaparak endüstriyi güçlendirecek ve yerel askeri üretimin yeteneklerini koruyacaktır” dedi.

Elbit Systems Kara Genel Müdürü Yehuda (Udi) Vered, “Elbit Systems, İsrail Savunma Kuvvetleri’nin süregelen operasyonel gereksinimlerini destekleyen lider bir tedarikçi olmaktan gurur duymaktadır. Üretim altyapımızın genişletilmesi ve yükseltilmesi, İsrail Savunma Bakanlığı’na bir dizi yüksek kaliteli çözümün hızlı bir şekilde üretilmesini sağlamaktadır.” açıklamasında bulundu.

Editör : Kübra Demirbaş

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.