İsrailli Elbit Systems’tan denizaltı tespit sensörüne yatırım

İsrail merkezli Elbit Systems’ın Amerika’da faaliyet gösteren kolu Elbit Systems of America, ABD başta olmak üzere birçok donanma için denizaltı tespit sensörü üreten Sparton şirketini 380 milyon dolar karşılığında satın aldı.

Defenfe News’in haberine göre anlaşmaya kapsamında Sparton, Elbit Systems of America’nın yan kuruluşu olarak faaliyet gösterecek.

Elbit Systems of America’nın CEO’su Raanan Horowitz, Sparton şirketinin denizaltı tespit sensörlerini ve kendi üretimleri olan hava sistemlerini birleştireceklerini söyledi. Sparton’un güçlü bir ekip tarafından yönetileceğini belirten Horowitz, ”Bu satın alımın hem yakın hem de uzun vadede büyümemiz üzerinde olumlu bir etkisi olacağına inanıyorum.” ifadelerini kullandı. 

Biden yönetiminin Çin’e yönelik tutumunun, denizaltı tespit sensörleri Sonobuoy’lara olan talebi artıracağı tahmin ediliyor. Bu kapsamda Pentagon, Sonobuoy üretimi için 2021 yılında 300 milyon dolarlık bütçe ayrıdığını duyurdu.

Sparton’un CEO’su Bill Toti konuyla ilgili, “Hem Hint-Pasifik hem de Atlantik’te artan tehdit ortamının bir sonucu olarak deniz altı savaş ürünlerimize olan talep artıyor. Elbit Systems America’nın desteğiyle, önde gelen teknolojimiz ve ayırt edici yeteneklerimizle denizin altındaki fırsatlardan yararlanmak için iyi bir konumda olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.