İsveç, BAE’deki tesislerinde geliştirdiği ilk ürününü IDEX 2021’de tanıtacak

İsveç merkezli savunma şirketi Saab, BAE’de bulunan tesislerinde üretilen Kızılötesi Dayanıklı Kamera Modülü’nü (Rugged Camera Module – Infrared / RCAM-IR) şubat ayı içerisinde gerçekleştirilecek Uluslararası Savunma Fuarı’nda (IDEX 2021) tanıtacak.

Saab tarafından yapılan resmi açıklamada, şirketin BAE’deki tesislerinde üretilen Kızılötesi Dayanıklı Kamera Modülü’nün 21-25 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek IDEX 2021’de sergileneceği açıklandı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Saab Genel Müdürü Anna-Karin Rosén, Kızılötesi Dayanıklı Kamera Modülü’nün Saab’ın ulusal ve bölgesel üreticileri gelişmiş elektronik ürünlerle destekleme hedefinin bir parçası olarak Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulunan Marakeb Technologies ile önemli bir iş birliğinin sonucu olduğunu söyledi.

Saab tarafından geliştirilen Kızılötesi Dayanıklı Kamera Modülü / RCAM-IR; en zorlu ortamlara dayanacak şekilde tasarlanmış sağlam bir kamera platformu olarak lanse ediliyor. Geliştirilen ürün, zırhlı araçlardan ana muharebe tanklarına kadar birçok platformda kullanılabilecek.

İsveç merkezli Saab, BAE’ye ilk olarak 1980’li yıllarda yatırımlarını gerçekleştirdi. Aralık 2017’de, Abu Dabi’de bulunan Tawazun Endüstri Parkı’nda bir geliştirme ve üretim merkezi kurmasıyla buradaki üretim faaliyetlerini önemli ölçüde genişletti. BAE’deki tesis, başlangıçta sensör sistemleri üzerine çalışırken, günümüzde savunma ve güvenlik ürünleri üzerine faaliyetlerini sürdürüyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.