IWI, ACE ailesinin yeni saldırı tüfeği ACE-N 52’yi tanıttı

İsrailli savunma sanayii şirketleri, farklı tiplerde ürünler geliştirmeye devam ediyor.

Dünyanın dört bir yanındaki askeri kuvvetlere, polis birimlerine kolluk kuvvetlerine ve devlet kurumlarına silah tedarik eden Tel Aviv merkezli Israel Weapon Industries (IWI), yeni saldırı tüfeği ACE-N 52’nin piyasaya sürüldüğünü duyurdu.  ACE ailesindeki en son model olan ACE-N 52, 7.62X51mm mühimmat dahil standart NATO (AR-10) şarjörleriyle kullanıma uygun, geliştirilmiş ergonomik bir tasarıma sahip olması ile dikkat çekiyor.

IWI’ye göre, İsrail Savunma Kuvvetleri’nin (IDF) ana taarruz tüfeği olan ünlü GALIL saldırı tüfeğinin mekanizmasına dayanan ACE-N 52, kuvvetlerin modern savaş alanının zorluklarını karşılamasını sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır.

SK Group ve IWI Pazarlama ve Satış Başkan Yardımcısı Ronen Hamudot, sivil pazarlara da açılacaklarını belirterek, “Küçük silahlar alanında lider olan IWI, müşterilerinin değişen ihtiyaçlarına göre sürekli olarak ürünlerini geliştirmeye devam ediyor. Ergonomik özellikleriyle ACE-N 52, modern savaş alanının ihtiyaçlarını karşılıyor. ACE-N 52’nin ek bir konfigürasyonu sivil pazarın ihtiyaçlarına göre uyarlandı.” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde Uruguay İçişleri Bakanlığı, Uruguay Ulusal Cumhuriyet Muhafızları’nın kullanımı için İsrail Silah Endüstrisi (IWI) tarafından üretilen yaklaşık 200 Tavor X-95 tüfek satın almıştı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.