J-31 uçağının statik testi tamamlandı

Çin muharip jeti, kritik aşamalardan biri olan statik test aşamasını tamamladı.

Global Times sitesinde yer alan haberde, J-31 (FC-31) muharip jeti statik testi ile ilgili bilgilere yer verildi. Gerçekleştirilen test, aracın uçuş halinde veya manevra hareketlerinde yüke karşı nasıl tepki verdiğini anlama ve beklenen yapısal bütünlük gerekliliklerini karşılayıp karşılamadığını inceleme hususunda önem arz etmekte.

Askeri uzman Song Zhongping, uçağın zorlu testler sonucu aldığı hasarlar sebebiyle, muhtemelen, uçamayacak vaziyette olduğunu belirtti.  Song açıklamalarına, söz konusu testin bitmesiyle birlikte aracın daha fazla test ve modifikasyona devam edebileceğini ekledi.

Görüntülerden tespit edilen kuyruk değişiminden hareketle gözlemciler, Shenyang Aircraft Corporation Havacılık Fuar Parkı’nda sergilenen güncel J-31’in, Zhuhai Airshow 2014’te sergilenen J-31’in seri numarası “31001”i taşımasına rağmen aynı uçak olmadığını, hatta aracın Zhuhai Airshow 2018’deki versiyonu temsil ettiğini tahmin ediyor.

Song, geçen yıllarda J-31’in birçok değişikliğe uğradığını ve önceki test sonuçları ile modifikasyonlara dayanan daha güncel bir uçağın önümüzdeki tarihlerde test uçuşu yapabileceğini aktardı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.