Kabil Havaalanı yakınlarına düzenlenen füzeli saldırı engellendi

Son derece tehlikeli bir hale gelen Kabil Havaalanı, bir saldırının eşiğinden daha döndü.

Bu sabah Kabil Havaalanı’na füzeli saldırı düzenlendi. ABD’li bir yetkilinin aktardığına göre füzeler, füze savunma sistemleri tarafından havada imha edildi. 

DW Türkçe’nin haberine göre, Kabil Havaalanı bu sabah atılan 5 füze ile hedef alındı. Bölgede bulunan bazı gazeteciler patlama sesi duyduklarını söylerken, kent sakinleri Kabil Havaalanı’nda füze savunma sisteminin aktif hale getirildiğini aktardı. Yerel televizyon kanalı ToloNews ise, füzelerin kentin kuzeyinden havalimanı istikametine doğru ateşlendiğini bildirdi.

Patlayıcı yüklü araç imha edildi

Kabil Havaalanı’nda dün de bir saldırı engellenmişti. ABD’ye ait bir SİHA, patlayıcı yüklü bir aracı hedef alarak olası bir saldırının önüne geçmişti. ABD Savunma Bakanlığı patlayıcı yüklü aracın DEAŞ-Horasan ile bağlantılı olduğunu söylerken Taliban Sözcüsü de havaalanı yakınlarında bomba yüklü bir aracın imha edildiğini teyit etmişti.

Dünkü patlayıcı yüklü aracın hedef alındığı SİHA saldırısında içinde 6 çocuğun olduğu 9 kişilik bir ailenin hayatını kaybettiği CNN  tarafından bildirilmiş, ardından da ABD kanadından bir açıklama yapılmıştı. ABD Merkez Kuvvetler Sözcüsü Bill Urban, Kabil’de bir araca düzenledikleri saldırıdaki patlamanın çok büyük olduğunu ve etrafta can kaybı olabileceğini ifade ederken “Kabil’de bir araca düzenlediğimiz saldırıda sivillerin öldüğüne yönelik malumat aldık” ifadeleriyle can kaybının olduğunu onayladı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.