Kara Kuvvetleri Komutanlığı EVRAKA’yı kullanmaya başladı

HAVELSAN’ın resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımla, Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) ürünü EVRAKA’nın Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda kullanılmaya başlandığı bildirildi. 

HAVELSAN resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda; “HAVELSAN’ın Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) ürünü EVRAKA, Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda kullanılmaya başlandı. Elektronik imza desteği ve TS13298 Elektronik Belge ve Arşiv Yönetimi Standartlarına uygunluğuyla EVRAKA; belge süreçlerini uçtan uca dijitalleştiriyor.” ifadelerine yer verildi.

Şeffaf, güvenli ve çevreye duyarlı bir sistem

“Kaynakların etkin ve verimli kullanılması” ve “çevreye duyarlılık” ilkelerini kurumsal değerlerinden biri olarak benimseyen HAVELSAN tarafından, kâğıda dayalı tüm iş süreçlerini dijital bir ortama taşıyarak kolay, hızlı ve güvenli doküman paylaşımını sağlamak amacıyla tümüyle yerli ve milli imkânlar ile EVRAKA’yı geliştirildi.

EVRAKA, kurumların iç yönergelere ve yönetmeliklere uygun olarak belge üretmesini ve belgelerin üretimden tasfiyesine kadar tüm süreçlerini yönetmesini sağlayan; web tabanlı kolay yapılandırılabilir, elektronik ve mobil imza destekli bir elektronik doküman ve belge yönetim sistemi olarak geliştirildi.

EVRAKA, yetkilendirme seviyesine bağlı olarak izlenebilir ve takip edilebilir belge akışı ile şeffaflığı, altyapıları ve gelişmiş yetkilendirme yetenekleri ile güvenliği ve dijitalleşen belge süreçleri ile kağıt kullanımını azaltarak çevreye duyarlılığı sağlayan bir sistem olarak öne çıkıyor.

EVRAKA’nın özellikleri ve faydaları
Bilgi yönetimine katkı
Kurumsal hafıza birikimine katkı
Zaman ve kağıt tasarrufu
Standartlara ve yönergelere uyum (TS13298, Askeri Yönergeler, Resmi Yazışmalar, e-imza)
Yetki yönetimi, e-imza, şifreleme ve loglama ile güvenli belge yönetimi
Belgeye hızlı erişim
Süreçlerin standartlaşması ile kurumsallaşma
Mobil olarak belge imzalama
Arşivleme Sürüm kontrolü ile değişiklikleri izleme
İş akışı ile onay süreçlerini izleme
Vekâlet yönetimi
Fiziksel arşivin elektronik ortama aktarımı
E-yazışma ile kurumlar arası belge alışverişi
Güçlü entegrasyon desteği

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.