Katar Savunma Bakanı: Al Doha gemisi ciddi bir eğitim alanı sağlayacak

Türkiye ile Katar’ın her geçen gün artan iyi ilişkisi savunma sanayii alanına da yansıyor.

Al Doha Gemisi’nin denize iniş töreninde konuşan Katar Savunma Bakanı Halid bin Muhammed el-Atiyye, Türkiye’nin savunma sanayisinde kendini ispat ettiğini, Türkiye’nin ileri derecelerde bulunan kabiliyetinden faydalandıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Türkiye ve Katar arasında artan stratejik iş birliğinin iki ülkenin bölgesel gücünü artırdığını ifade eden Atiyye, “Türkiye ile artan askeri iş birliğimiz iki ülke liderleri arasındaki vizyon birliğini göstermektedir. Burada kardeşim sayın Hulusi Akar’a ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Kendisi iki ülke arasındaki ilişkileri geliştirmek için elinden geleni yapmaktadır. Türkiye ve Katar arasında artan stratejik iş birliği iki ülkenin bölgesel olarak gücünü artırmaktadır. Son olarak bugünün hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve Türkiye Cumhuriyeti halkına da şükranlarımı sunuyorum. Bu gemi Deniz Kuvvetleri’mize ciddi bir eğitim alanı sağlayacaktır. Burada Katar Kuvvetleri Eğitim Akademi’sine tabi öğrencilere eğitim alanı sağlayacaktır.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Al Doha Gemisi Anadolu Tersanesi’nin Katar Deniz Kuvvetleri için inşa ettiği silahlı eğitim gemilerinin ilki oldu.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.