KÖK 2022 başvuruları başladı

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı himayelerinde 2021 yılında hayata geçirilen KÖK Programı bu sene de KÖK 2022 ile Vizyoner Genç’lere kapılarını açıyor!

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığının “Nitelikli İnsan Kaynağını Temin Etmek ve Bu Temini Sürdürülebilir Kılmak” misyonunu destekleyici bir program olarak başlatılan KÖK Programı, Savunma Sanayii Akademi ve TR Eğitim ve Teknoloji A.Ş. koordinasyonunda yürütülüyor. KÖK Programı, savunma sanayii alanında öncü firmalar olan; ASELSAN Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş., HAVELSAN Hava Elektronik Sanayi A.Ş., ROKETSAN Roket Sanayii ve Ticaret A.Ş., Savunma Teknolojileri ve Mühendislik A.Ş. ve Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.’nin katkılarıyla sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirildi.

KÖK’ten bilgeliğe giden yolculuk 

KÖK programı ile amaç; üniversite öğrencilerini, okulun ilk yıllarından itibaren gelecekte çalışacağı iş ortamına hazırlamak; bir yandan Savunma Sanayiine yetişmiş insan kaynağı sağlarken, bir diğer yandan da öğrencilerin mezun olduktan sonra yaşayacağı kararsızlık ya da yanlış iş seçiminden kaynaklı zaman kaybını ortadan kaldırmaktır.

Savunma Sanayii sektöründe 360 derece gelişimi benimseyen bu model ile üniversite öğrencilerine daha ikinci sınıfta başladıkları dönemde ulaşılarak; öğrencilerin yetenekleri ve potansiyelleri ortaya çıkarılıyor.

Savunma sanayiinin yapı taşları KÖK’te yetişiyor 

Programa kabul edilen öğrencilere; burs desteği başta olmak üzere savunma sanayii firmalarında staj yapma imkanı, aday mühendislik programları için öncelikli olarak değerlendirilme şansı, usta-çırak görüşmeleri ile iş hayatına hazırlanma, teknik ve kişisel gelişim eğitimleri verilmekte. Saha gezileri ve vizyon konuşmaları gibi etkinliklerle de farklı deneyimler yaşamaları sağlanmakta.

Köklü tarihimizin yapı taşları usta-çıraklar, KÖK’te yeniden hayata dönüyor!

Programa kabul edilen her bir öğrenci çırak olarak değerlendirilip, katılımcı firmaların çalışanlarından bilgi ve birikimiyle öğrencilere destek olmaya gönüllü bir usta ile eşleştirilecek. Böylece sektör profesyoneli çalışanları ile öğrenciler arasında 3 yıl sürecek bir yol arkadaşlığı hayata geçirilecek. Usta çırağa, Savunma Sanayii vizyonu kazandırmak için gerekli yönlendirmelerde bulunacak, ekosistemi tanıtacak, çırağın kendisini bulmasına yardımcı olacak ve sektöre hızlı bir aidiyet kazanabilmesi için bilgi ve tecrübelerini aktaracak.

Başvuru tarihi

Programa başvurular 8 Ağustos 2022 Pazartesi günü başladı ve 4 Eylül 2022 Pazar gününe kadar devam edecek. Adaylar, KÖK Programı’na dair tüm detaylara KÖK adresi üzerinden ulaşarak başvuru yapabilecek.

Bilgi için: VİZYONER GENÇ

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.