Kremlin Sözcüsü: Önemli derecede asker kaybımız var

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov Sky News’e verdiği röportajda Rusya’nın kaybına, Buça’daki katliama ve savaşın ne zaman biteceğine dair açıklamalarda bulundu.

Savaşın başından bu yana kaç sivilin öldüğüne dair sorulan soruya rakamları “teyit edemedikleri” için cevap vermek istemediğini belirten Peskov, kaç Rus askerinin öldürüldüğüne ilişkin bir soruya ise önemli sayıda asker kaybının olduğunu ve bunun kendileri için büyük bir trajedi olduğuna dikkat çekti. Ukrayna’nın açıklamasına göre ise Rusya’nın personel kaybı 18 binden fazla bulunuyor.

Peskov, açıklamasında Rus birliklerinin sivilleri öldürdüğü iddiasına da değinerek bunu kabul etmediklerini ifade etti. Sokaklarda sivil cesetler olduğunu gösteren uydu görüntüsü ve fotoğrafların gerçek olmadığını söyleyen Peskov, Buça’daki cesetlere ilişkin vahşetle Rus ordusunun ilgisinin olmadığını savundu.

Peskov ayrıca savaşın bitişine yönelik de Rus ordusunun elinden geleni yaptığını söyleyerek yakın zamanda veya öngörülebilir gelecekte bu operasyonun hedeflerine ulaşacağını veya Rus ve Ukrayna heyetleri arasındaki müzakerelerle savaşın biteceğini umduğunu ifade etti.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.