Küresel Güvenlik Forumu bu yıl Doha’da düzenleniyor

Hızla değişen jeopolitik küresel iklimde, 2021 Küresel Güvenlik Forumu bu yıl, ”İş birliği mi? Rekabet mi?” sloganı ile başlıyor.

Temel konularını, küresel güvenliğin değişen dinamikleri, güvenliğin sağlanmasında yönetişim, kalkınmadaki kritik zorluklar, rekabetin dengelenmesi oluşturuyor. Dünyanın farklı noktalarından onlarca akademisyen, devlet adamı, asker ve diplomatın buluşacağı forum, sanal katılımcılar için de hibrit bir yaklaşım sergileyecek.

12-14 Ekim tarihlerinde Katar’ın başkenti Doha’da başlayacak forumunu, Katar merkezli The Soufan Center ve Qatar International Academy for Security Studies (QIASS) gibi iki önemli kuruluşun düzenlemesinin yanı sıra, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Terörle Mücadele Komitesi İcra Müdürlüğü (CTED), New America Foundation, Hamad Bin Khalifa Üniversitesi gibi güvenlik alanında ön plana çıkan kurum ve kuruluşlar da destekliyor.

Foruma bu yıl Katar Başbakanı ve İçişleri Bakanı Khalid Bin Halifa ve Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed Bin Abdulrahman katılım sağlıyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.